Pierwsi ćwierćfinaliści Pucharu Króla. Plan Sevilli

W rozgrywkach Pucharu Króla we wtorek rozpoczęła się 1/8 finału. Mająca problemy w lidze Sevilla nie dała szans w wyjazdowej potyczce z Getafe. Pewne zwycięstwo u siebie odniósł Ahltetic Bilbao.

Michał Piegza
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / JULIO MUNOZ / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
Jak co roku, w styczniu i lutym rozgrywki o Puchar Króla nabierają tempa. We wtorek rozpoczęła się walka o ćwierćfinał.

Jako pierwsza do czołowej ósemki dotarła Sevilla. Zespół w La Lidze kompletnie zawodzi, jest zamieszany w grze o utrzymanie.

Szansą dla zespołu na wywalczenie awansu do europejskich pucharów jest zdobycie Copa del Rey. We wtorek zespół pewnie awansował do 1/4 finału pokonując na wyjeździe Getafe 3:1.

Do przerwy w potyczce był remis 1:1, ale po zmianie stron goście w krótkim czasie zdobyli dwa gole i zwyciężyli 3:1.

Nie było niespodzianki w drugim meczu. Świetnie radzący sobie w La Lidze Athletic dobre wyniki przeniósł do rozgrywek o Puchar Króla. W domowej potyczce z Deportivo Alaves gospodarze zwyciężyli 2:0, a gole dla gospodarzy zdobywał Asier Villalibre.

Dogrywka była konieczna do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji CD Tenerife z Mallorką. Drużyna La Ligi gola na wagę awansu zdobyła w ostatniej akcji meczu.