Niespodzianka w pierwszym sparingu Stali Mielec

Duże zaskoczenie w pierwszym sparingu Stali Mielec. Drużyna Kamila Kieresia przegrała na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków 0:1.

Szymon Mierzyński
mecz Puszcza Niepołomice - Stal Mielec WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Puszcza Niepołomice - Stal Mielec
Jedyny gol padł w końcówce i zdobył go dla beniaminka Fortuna I ligi Wiktor Nowak.

W składzie gospodarzy po raz pierwszy wystąpili Maksymilian Pingot oraz Igor Strzałek, których na zasadzie wypożyczeń pozyskano odpowiednio z Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Dla Znicza był to już drugi tej zimy mecz kontrolny. Pierwszy pruszkowianie rozegrali w piątek i w nim pokonali Wisłę Puławy 4:2. Następne spotkanie podopieczni Mariusza Misiury mają zaplanowane w sobotę. Wtedy ich przeciwnikiem będzie Motor Lublin.

Również w sobotę Stal rozpocznie zgrupowanie w Hiszpanii, które potrwa do 1 lutego. Na miejscu zespół z Mielca zagra kontrolnie z hiszpańskim CF Intercity (23.01), ukraińską Polissią Żytomierz (27.01) oraz szwedzkim IFK Varnamo (31.01).

Stal Mielec - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
0:1 - Wiktor Nowak 85'

Stal Mielec: I połowa: Konrad Jałocha - Mateusz Matras, Marco Ehmann, Maksymilian Pingot, Krystian Getinger, Alvis Jaunzems, Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier, Mateusz Stępień, Ilja Szkurin, Maciej Domański; II połowa: Mateusz Dudek - Marco Ehmann, Bert Esselink, Kamil Pajnowski, Rafa Santos, Michał Trąbka, Koki Hinokio, Krzysztof Wołkowicz, Łukasz Gerstenstein, Igor Strzałek, Kai Meriluoto.

Znicz Pruszków (wyjściowy): Miłosz Mleczko - Filip Kendzia, Mateusz Grudziński, Wojciech Błyszko, Krystian Pomorski, Wiktor Nowak, Kaito Imai, Tymon Proczek, Marcel Krajewski, Shuma Nagamatsu, Daniel Stanclik.

Czy Stal Mielec utrzyma się w PKO Ekstraklasie?