Mnóstwo goli w Bundeslidze. Spacerek Borussii w Kolonii, Kamiński nie pomógł VfL

Sobota w Bundeslidze dostarczyła olbrzymią dawkę emocji. Sporo goli, zwroty akcji. Borussia Dortmund zdeklasowała na wyjeździe FC Koeln (4:0), a VfL Wolfsburg z Jakubem Kamińskim w składzie zremisował 1:1 z Heidenheim.

Tomasz Galiński
Borussia Dortmund pewnie ograła FC Koeln PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Borussia Dortmund pewnie ograła FC Koeln
Jakub Kamiński utrzymał miejsce w wyjściowym składzie mimo słabego występu przed tygodniem. W sobotę raczej nie poprawił swoich notowań, bo zawinił przy straconym golu.

Dał się łatwo ograć na skrzydle, zgubił rywala, który za chwilę asystował przy bramce samobójczej. Działo się to tuż przed przerwą, w newralgicznym momencie spotkania. Polak opuścił murawę w 62. minucie. Co prawda miał udział przy pierwszym golu, to on zapoczątkował akcję, natomiast później bilans się wyrównał.

VfL ostatecznie zremisował 1:1 z Heidenheim i patrząc na obecną formę beniaminka należy traktować to w kategoriach zdobytego punktu. Ostatnie pięć meczów Heidenheim to trzy zwycięstwa i dwa remisy, co pozwoliło zająć wygodne miejsce w środku tabeli.

A co na pozostałych stadionach? Pewne zwycięstwo odniosła Borussia Dortmund w wyjazdowym meczu z FC Koeln. Dublet ustrzelił Donyell Malen, a jedno trafienie z rzutu karnego dorzucił Niclas Fuellkrug. Warto się jednak tu zatrzymać na moment, bo "jedenastkę" wywalczył Jadon Sancho, choć należała ona do grona bardzo miękkich. W doliczonym czasie wynik na 4:0 ustalił Youssoufa Moukoko.

Sporo działo się w starciu Freiburga z Hoffenheim. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale później do pracy wzięli się rywale. Najpierw trafił Wout Weghorst, a następnie do wyrównania doprowadził Maximilian Beier. Sytuacja Freiburga zrobiła się trudniejsza w 82. minucie, kiedy z boiska usunięty został Manuel Gulde w konsekwencji dwóch żółtych kartek, ale... podziałało to na zespół mobilizująco. Po dośrodkowaniu z lewej flanki na raty bramkę zdobył Roland Sallai.

Dość nieoczekiwanie dwubramkowe prowadzenie wypuścił z rąk Eintracht Frankfurt. Pewnie powadził na wyjeździe z Darmstadt, jednak gospodarze się poderwali, najpierw strzelili gola kontaktowego, a w piątej minucie doliczonego czasu wyrwali punkt.