"Co za gol!". Bramkę weekendu już znamy

Świadkami niecodziennego gola byli kibice, którzy śledzili spotkanie Holstein Kiel - Eintracht Brunszwik. Autorem pięknego trafienia był Steven Skrzybski.

Szymon Michalski
niecodzienny gol Twitter / Viaplay / niecodzienny gol
W piątek 19 stycznia odbyło się starcie w 2. Bundeslidze, w którym zmierzyły się ekipy Holstein Kiel i Eintrachtu Brunszwik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy wygrali w stosunku 2:1.

Mecz lepiej rozpoczął się jednak dla gospodarzy. Ci wyszli na prowadzenie już w 11. minucie meczu za sprawą pięknego trafienia, którego autorem był Steven Skrzybski. Zgromadzeni na trybunach fani zapamiętają tego gola na długo.

Jak do tego doszło? Miejscowi wyszli z kontrą, piłka trafiła pod nogi wspomnianego Skrzybskiego, który zauważył, że bramkarz rywali wyszedł sporo przed własne pole karne. Niemiecki napastnik nie wahał się długo i oddał strzał z własnej połowy.

Futbolówka przeleciała nad wracającym do bramki Ronem-Thorben Hoffmannem. Golkiper nie zdążył dobiec do piłki, wobec czego ta wpadła do siatki. W taki oto sposób miejscowi wyszli na prowadzenie (wideo z tej akcji znajdziesz na końcu artykułu).

- Co za gol! Co za trafienie! - emocjonowali się komentatorzy Viaplay.

Jak się jednak później okazało, były to miłe złego początki. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania. Z  kolei w 56. minucie Eintracht Brunszwik wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka.