Ruch Chorzów zagrał z wicemistrzem Węgier. Nowy nabytek w formie

Przebywający na zgrupowaniu w Belek piłkarze Ruchu Chorzów zmierzyli się z wicemistrzem Węgier Kecskemeti TE. Potyczka zakończyła się remisem 1:1.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruch Chorzów mają za sobą pierwsze spotkanie kontrolne podczas zgrupowania w Turcji. W Belek pierwszym rywalem podopiecznych Janusza Niedźwiedzia byli wicemistrzowie Węgier Kecskemeti TE.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Ruchu. W 12. minucie, po przejęciu piłki i szybkim jej rozegraniu, ładnym strzałem z ok. 16 metrów piłkę w bramce umieścił Miłosz Kozak.

Rywale wyrównać mogli w 23. minucie. Sędzia podyktował rzut karny. Dante Stipica pokazał, że jego forma idzie w górę. Bramkarz wyczuł intencje strzelca i odbił dość słaby strzał Krisztofera Horvatha. Węgierskiej drużynie wyrównać udało się w 66. minucie, kiedy pięknym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał Akos Szendrei.

Kolejnym rywalem Ruchu w Belek będzie w piątek Drita Gnjilane. Być może w tej potyczce w składzie Niebieskich pojawią się nowy zawodnicy. Po sprzedaży do Wieczystej Kraków Tomasza Swędrowskiego do chorzowskiej drużyny dołączyć ma jeszcze dwóch graczy.

Ruch Chorzów - Kecskemeti TE 1:1 (1:0)
1:0 - Kozak 12'
1:1 - Szendrei 66'

Skład Ruchu Chorzów: Stipica (46' Buchalik) - Stępiński (46' Sikora), Szymański (26' Szur), Sadlok (62' Bartolewski) - Dadok (46' Michalski), Starzyński (46' Foszmańczyk), Letniowski (46' Vlkanova), Moneta (70' Dadok) - Kozak (70' Barański), Feliks (46' Szczepan), Wilak (62' Huras, 81' Moneta)