Robert Lewandowski skomentował dramatyczny mecz Barcelony

FC Barcelona straciła szansę na wygraną w Pucharze Króla. Athletic Biblao pokonał Dumę Katalonii 4:2 w ćwierćfinale. Sprawę skomentował Robert Lewandowski.

Arkadiusz Dudziak
Robert Lewandowski Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Kolejne trofeum dla FC Barcelony w tym sezonie pozostaje już tylko w sferze marzeń. Rywalem zawodników Dumy Katalonii w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Króla był Athletic Bilbao.

Mimo że Blaugrana straciła gola już w pierwszej minucie, to pół godziny później objęła prowadzenie. Najpierw Robert Lewandowski mądrze ustawił się, gdy obrońca rywali wybijał piłkę. Ta odbiła się od jego nogi i na tablicy wyników widniał remis. Chwilę później Yamine Lamal sprawił, że Duma Katalonii wygrywała 2:1.

Gospodarze zdołali jednak wyrównać, a o awansie do półfinału musiała zadecydować dogrywka. W niej Athletic Bilbao nie dał rywalom żadnych szans i ostatecznie wygrał całe spotkanie 4:2.

Całą sytuację skomentował Robert Lewandowski. "Puchar Króla zakończył się wcześniej niż chcieliśmy. Musimy trzymać się razem jako drużyna i skoncentrować się na następnych meczach. Razem, Barca." - napisał polski zawodnik na Instagramie.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy przez Xaviego kontynuują słabą passę i stracili szanse na swoje kolejne trofeum w sezonie. Uciekł im już Superpuchar Hiszpanii, a mistrzostwo także jest mało  prawdopodobne. Do Realu Madryt Blaugrana traci już 7 punktów.

Zieliński stanowczo o przyszłości brata. "Nie życzę mu tego"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?