Dramaturgia w końcówce. Kontuzjowany Helik nie dokończył meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Jack Rudoni celebruje gola w meczu z QPR, choć finalnie dał on tylko jeden punkt

Huddersfield Town w doliczonym czasie gry wypuścił niemal pewne wyjazdowe zwycięstwo z Queens Park Rangers i ostatecznie padł remis 1:1. W drugiej połowie z boiska zejść musiał kontuzjowany Michał Helik.

Ujmijmy to w ten sposób: nie był to mecz na szczycie. Grały ze sobą zespoły sklasyfikowane na 22. i 21. miejscu w tabeli Championship. I niestety było to widać na boisku. Spotkanie nie porwało, było chaotyczne i rzadko kiedy mieliśmy jakiekolwiek zagrożenie pod jedną lub drugą bramką.

Wydawało się jednak, że w samej końcówce nadeszła ta jedna akcja. Zza pola karnego strzelił Radinio Balker, wyszło z tego idealne podanie i Jack Rudoni nie pomylił się z kilku metrów. Co ciekawe, Balker był na boisku tylko dlatego, że nieco wcześniej zejść musiał Michał Helik.

Polak nie był w stanie kontynuować gry, bo został ostro zaatakowany wślizgiem we własnym polu karnym. Podjął jeszcze próbę powrotu, ale ból okazał się zbyt silny i trzeba było udać się w kierunku ławki rezerwowych. To pierwszy taki przypadek w tym sezonie, gdy Helik nie dotrwał na murawie do ostatniego gwizdka. Dotychczas grał wszystko od deski do deski.

Dość minimalistycznie podeszli do tej rywalizacji goście. W drugiej połowie grali na czas przy każdej nadarzającej się okazji, co nie podobało się miejscowym fanom. I zostali za to poniekąd skarceni.

Co prawda strzelili gola jako pierwsi, byli blisko zwycięstwa, ale gapiostwo w piątej minucie doliczonego czasu sprawiło, że Kenneth Paal wepchnął piłkę do bramki z kilku metrów po uderzeniu kolanem. Było to już typowe zagranie na aferę i liczenie na cud. I cud się wydarzył.

Był to tzw. mecz o sześć punktów. W przenośni i dosłownie, bo wygrana dawała Huddersfield Town sześć punktów przewagi nad QPR, które znajduje się w strefie spadkowej.

Queens Park Rangers - Huddersfield Town 1:1 (0:0) 0:1 Jack Rudoni 86' 1:1 Kenneth Paal 90+5'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty