Na ten mecz będzie patrzył cały świat. Polka wyróżniona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Paulina Baranowska
Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Paulina Baranowska
zdjęcie autora artykułu

W czwartek (1 lutego) odbędzie się towarzyski mecz Al Nassr z Interem Miami, dzięki czemu najprawdopodobniej po raz ostatni przeciwko sobie staną Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Okazuje się, że na sędzię asystentkę wyznaczono Paulinie Baranowskiej.

Cały świat żyje już nadchodzącym spotkaniem Al-Nassr z Interem Miami. Mimo że będzie to towarzyski mecz, emocji nie zabraknie. W końcu po raz kolejny przeciwko sobie staną Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Ma to być jednak ostatni raz, kiedy legendarni piłkarze będą ze sobą rywalizować.

Spotkanie odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, a konkretnie w Rijadzie. I okazuje się, że nie zabraknie w nim polskiego akcentu. Otóż sędzią asystentką w tym spotkaniu będzie Paulina Baranowska.

- To naturalne, że bardzo się ucieszyłam z tej nominacji. Możliwość obserwowania Messiego i Ronaldo z bliska, to duża przyjemność, bowiem są wybitnymi sportowcami. Jednak do samego meczu podchodzę "na chłodno". Mam w tym spotkaniu swoją pracę do wykonania. Gdy zaczyna się mecz, dla sędziego nie ma takiego znaczenia, kto biega po boisku. Musi koncentrować się na tym, żeby swoją pracę wykonać jak najlepiej - powiedziała polska sędzia piłkarska asystentka cytowana przez portal Łączy nas Piłka.

Wcześniej, bo w 2022 roku Baranowska była asystentką w finale kobiecego Euro 2024, który odbył się na stadionie Wembley w Londynie. Z kolei w 2023 wystąpiła na mistrzostwach świata. Nic więc dziwnego, że i tym razem przypadła jej ważna rola.

Spotkanie Al-Nassr - Inter Miami odbędzie się w ramach towarzyskiej imprezy Riyadh Season Cup. Oprócz wspomnianych drużyn udział weźmie również lider Saudi Pro League Al-Hilal. Mecz drużyn Ronaldo i Messiego odbędzie się w czwartek, 1 lutego. Początek o godzinie 19:00 naszego czasu.

Przeczytaj także: Chcą jeszcze jednego złota! Taki plan mają Messi i Di Maria

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne sceny tuż przed meczem. Trudno się nie wzruszyć

Źródło artykułu: WP SportoweFakty