Budynek klubowy Warty Poznań wyburzony. Czas na kolejne etapy modernizacji (foto)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Jan Piechota / Warta Poznań
Materiały prasowe / Jan Piechota / Warta Poznań
zdjęcie autora artykułu

Sceneria na obiektach Warty zmieniła się nie do poznania. Zakończono już wyburzanie starego budynku klubowego, co pozwoli wdrożyć następne etapy modernizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Już w listopadzie ubiegłego roku teren, na którym znajdowała się stara infrastruktura zielonych, został przekazany do rozbiórki. Niedługo później ruszyły fizyczne prace. Pojawił się tam ciężki sprzęt, który zrównał z ziemią zdecydowaną większość dotychczasowej infrastruktury.

Inne rozwiązanie nie wchodziło w rachubę, bowiem stan budynku był opłakany. Przeciekał w nim dach, ściany były zagrzybione, a przy większych opadach woda lała się do środka strumieniami. Z tego powodu już jakiś czas temu zieloni przenieśli się do budynków POSiR przy ul. Spychalskiego.

Przy Drodze Dębińskiej nienaruszona pozostała tylko hala sportowa, która przejdzie przebudowę, a następnie będzie z niej korzystać sekcja szermiercza. Na zwolniony po wyburzeniu teren zostaną natomiast przeniesione korty tenisowe.

Nowa siedziba sekcji piłkarskiej będzie zlokalizowana kilkadziesiąt metrów dalej. Jest bowiem planowana wewnątrz nowej trybuny "Ogródka". Wstępny projekt stadionu został zaprezentowany w ubiegłym roku, obecnie trwa doprecyzowywanie szczegółów.

Dotąd przy Drodze Dębińskiej powstało sztuczne oświetlenie, dokończono też instalację podgrzewanej murawy. Wkrótce ruszy budowa boisk treningowych. To jednak wciąż za mało, by Warta mogła wrócić do Poznania, dlatego na razie musi występować w roli gospodarza w Grodzisku Wlkp.

Dla zielonych ważne jest jednak, że poza ogromem pracy administracyjnej, tempa nabrały też zmiany na samym terenie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne sceny tuż przed meczem. Trudno się nie wzruszyć

Źródło artykułu: WP SportoweFakty