Robert Lewandowski ruszył. Tak wygląda klasyfikacja strzelców po golu Polaka

Robert Lewandowski zakończył serię długą minut w lidze bez zdobytej bramki. Napastnik FC Barcelony wciąż ma duże straty do najskuteczniejszych piłkarzy w rozgrywkach.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski w akcji PAP/EPA / Adrian Ruiz Hierro / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w akcji
Nie da się ukryć, że Robert Lewandowski zmagał się z kryzysem formy strzeleckiej. Niemniej jednak reprezentant Polski jest konsekwentnie wystawiany w podstawowym składzie. Zgodnie z przewidywaniami, zagrał od początku meczu z Deportivo Alaves.

Już w 22. minucie tego starcia Lewandowski wziął udział w akcji bramkowej. Snajper wpadł w pole karne i przytomnym strzałem znalazł sposób na golkipera. W ten sposób kadrowicz przyczynił się do zwycięstwa 3:1 ekipy ze stolicy Katalonii.

Lewandowski przełamał się po sześciu meczach bez gola. Po wygranym spotkaniu z Deportivo ma w dorobku dziewięć trafień i w klasyfikacji strzelców La Ligi znajduje się ex aequo na dziewiątym miejscu z Gorką Guruzetą (Athletic Bilbao).

Filar FC Barcelony musi zakasać rękawy, by w drugiej części sezonu dogonić trzech najskuteczniejszych graczy. Na chwilę obecną broniący tytułu Lewandowski ma pięciobramkową stratę do Jude'a Bellinghama, Artema Dowbyka oraz Borjy Mayorala. Wyścig po koronę króla strzelców zapowiada się pasjonująco.