Cadiz w coraz trudniejszej sytuacji

Kolejnej porażki w La Lidze doznał, plasujący się w strefie spadkowej, Cadiz. Drużyna z Kadyksu na własnym boisku 0:2 uległa Realowi Betis.

Michał Piegza
Real Betis dzięki wygranej w La Lidze awansował na 6 miejsce PAP/EPA / PAP/EPA/Roman Rios / Real Betis dzięki wygranej w La Lidze awansował na 6. miejsce
W Kadyksie, na początek 24. kolejki, zagrały drużyny walczące o odmienne cele. Gospodarze w La Lidze znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji i z każdym rywalem muszą punktować. Z kolei goście odrabiają straty do miejsc dających prawo gry w europejskich pucharach.

O wyniku potyczki zadecydował początek 1. i 2. połowy. Drużyna z Sewiili prowadziła od 6. minuty, kiedy gola zdobył Willian Jose. Chwilę po wznowieniu gry bramkę dla przyjezdnych strzelił Pablo Fornals.

Jak się później okazało, było oto ostatnie trafienie w spotkaniu. Dzięki trzem punktom Betis w La Lidze awansował na 6. pozycję. Cadiz do bezpiecznej strefy traci trzy punkty, ale dystans może się powiększyć.

Cadiz CF - Real Betis 0:2 (0:1)
0:1 - Willian 6'
0:2 - Fornals 46'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)