Ocenił zachowanie Podolskiego. "W normalnej sytuacji byłby zwolniony"

Lukas Podolski w ostatnim czasie ostro komentował sytuację, która panuje w Górniku Zabrze. Do słów mistrza świata z 2014 roku odniósł się Jan Urban w wywiadzie dla TVP Sport. - Chce, aby klubem zarządzał prywatny inwestor - stwierdził trener zabrzan.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Lukas Podolski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski
Górnik Zabrze przed rozpoczęciem rundy wiosennej zajmuje siódme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy i wydaje się to być naprawdę sporym sukcesem. Mimo wszystko atmosfera wokół zabrzan gęstnieje. Chodzi o kwestię prywatyzacji klubu.

Całą sytuację od pewnego czasu w ostry sposób komentuje Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec nie gryzie się w język także w sprawie akademii Górnika. 38-latek chce jednak cały czas wspierać ekipę ze Śląska. - Jestem i pomagam. Więcej tu zapłaciłem niż zarobiłem - mówił (więcej TUTAJ).

Słowa Podolskiego na temat władz i organizacji klubu są szeroko komentowane. Odniósł się do nich również Jan Urban w rozmowie z TVP Sport. - Wydaje mi się, że Lukas, podobnie jak kibice, szczególnie ci z Torcidy, chce, aby klubem zarządzał prywatny inwestor. Nie jest tajemnicą, że próby przejęcia Górnika trwają od dłuższego czasu. Teraz natomiast miasto zrobiło już konkretny krok ku temu, żeby tak się stało - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

Natomiast szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że mistrz świata z 2014 roku dostaje przyzwolenie na takie wypowiedzi ze względu na swoją pozycję. - W normalnej sytuacji zawodnik tak się nie zachowuje, bo byłby po prostu zwolniony z klubu. To są jego decyzje... Z drugiej strony myślę sobie, że jego zachowanie przyspiesza niektóre decyzje miasta - stwierdził.

- Też uważam, że kluby powinny być w rękach prywatnych, a nie miasta. Samorządy powinny ograniczać się do pomagania klubom. W Europie takie sytuacje, gdy miasto jest właścicielem, raczej się nie zdarzają - podsumował.

Zobaczymy, jak cała sytuacja wpłynie na Górnika Zabrze, który już w sobotę rozpocznie rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. Zespół Jana Urbana czeka wyjazdowe starcie derbowe przeciwko Piastowi Gliwice.

Zobacz też:
Probierz szykuje niespodziankę w kadrze? "Może być zaskoczenie"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×