Znakomity występ Stępińskiego. Premierowe bramki [WIDEO]

Dzięki dubletowi Mariusza Stępińskiego Omonia Nikozja sięgnęła po trzy punkty. Drużyna Polaka pokonała Anorthosis Famagusta 3:1.

Rafał Szymański
pierwszy gol Stępińskiego YouTube / primetel / Na zdjęciu: pierwszy gol Stępińskiego
Przyjezdni wypracowali sobie jednobramkową przewagę w pierwszej części tej rywalizacji. Strzelanie w piątkowym meczu rozpoczął zawodnik Anorthosisu Famagusta, Christian Makoun. Po przerwie gospodarze zdominowali rywali.

Do wyrównania doprowadził Mariusz Stępiński. W 47. minucie rywale nieudolnie próbowali oddalić grę od własnej bramki, a doświadczony napastnik poszedł za akcją i z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki.

14 minut później miejscowi prowadzili 2:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doszło do ogromnego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Stępiński. W kuriozalnej sytuacji piłka odbiła się od głowy napastnika Omonii.

Zwycięstwo 3:1 Omonii przypieczętował Roman Bezus. Zespół z Nikozji zgarnął komplet punktów i awansował na czwarte miejsce w ligowej stawce.

Stępiński zdobył dwie pierwsze bramki po transferze do Omonii. Polak dołączył do nowego zespołu w końcówce stycznia.

Omonia Nikozja - Anorthosis Famagusta 3:1 (0:1)
0:1 - Christian Makoun 41'
1:1 - Mariusz Stępiński 47'
2:1 - Mariusz Stępiński 61'
3:1 - Roman Bezus 72'