Piłkarze Radomiaka poznali kary za bandyckie ataki w Krakowie

Leonardo Rocha i Michał Kaput zobaczyli bezpośrednie czerwone kartki w ostatnim ligowym meczu z Cracovią. W środę Komisja Ligi poinformowała, że obaj odpoczną sobie od piłki. Kaput będzie pauzował trzy spotkania, Rocha dwa.

Tomasz Galiński
Maciej Kędziorek PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Maciej Kędziorek
Runda wiosenna zaczęła się fatalnie dla Radomiaka Radom. Zespół prowadzony przez Macieja Kędziorka przegrał na wyjeździe z Cracovią aż 0:6.

Spotkanie "ustawiła" czerwona kartka Leonardo Rochy już w 2. minucie. Napastnik drużyny gości potknął się na piłce, a następnie niejako siłą rozpędu brutalnie zaatakował rywala, w tym przypadku Patryka Sokołowskiego. Sędzia Karol Arys dał sobie chwilę do namysłu, ale bardzo szybko wyrzucił z boiska 26-latka z boiska.

W końcówce pod przedwczesny prysznic udał się również Michał Kaput. On w 86. minucie dopuścił się bandyckiego ataku na nogę Janiego Atanasova. W pierwszej chwili arbiter niczego nie dostrzegł, ale VAR zawołał go do monitora i nie mogło być innej decyzji niż as kier.

Nie skończy się jednak na jednym meczu kary. Tak brzmi komunikat Komisji Ligi z dnia 14 lutego:

Komisja Ligi podjęła decyzję ws. zawodników Radomiaka Radom Leonardo Rochy oraz Michała Kaputa, którzy w trakcie meczu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Cracovia - Radomiak otrzymali czerwone kartki. Na Portugalczyka została nałożona kara dwóch meczów dyskwalifikacji, natomiast na polskiego pomocnika trzy spotkania dyskwalifikacji.

Oznacza to, że Rocha nie zagra w meczach Pogonią Szczecin i Wartą Poznań, a Kaput opuści jeszcze dodatkowo spotkanie ze Stalą Mielec.

To nie koniec złych informacji dla trenera Kędziorka, bo w Krakowie żółte kartki otrzymali też Christos Doniz oraz Luizao. To były czwarte napomnienia w obecnych rozgrywkach, więc Radoimak przystąpi zdziesiątkowany do meczu z Pogonią, który odbędzie się już w najbliższy piątek o godz. 18.