Będą kolejne prace na stadionie Rakowa. Miasto podpisało umowę

Choć w Częstochowie pojawiły się plany dotyczące budowy nowego stadionu, to na obecnym obiekcie Rakowa toczone będą kolejne prace. Inwestycja pochłonie ponad 18 milionów złotych.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie Twitter / Michał Szprendałowicz / Na zdjęciu: Miejski Stadion Piłkarski Raków w Częstochowie
Od wielu lat stadion Rakowa Częstochowa był remontowany etapami. W ten sposób próbowano gonić licencyjne wymagania i pomóc klubowi w rozwoju. Obecnie Raków może rozgrywać domowe mecze na swoim terenie, ale z pewnością stadion nie może być powodem do dumy. W najbliższych miesiącach odbędą się kolejne prace na terenie częstochowskiego stadionu.

Mowa o drugim etapie rozbudowy Centrum Piłki Nożnej na stadionie Rakowa. Dotyczy on m.in. budowy nowego boiska treningowego z zapleczem sanitarnym i medycznym, rozbudowy dwóch budynków klubowych o część regeneracyjno-rehabilitacyjną, szkoleniową oraz sale treningowo-dydaktyczne, wraz z zagospodarowaniem terenu i ciągami komunikacyjnymi. Prace te nie będą przeszkadzać w organizowaniu meczów.

Inwestycja ma być zrealizowana kosztem 18 mln 149 tys. zł najpóźniej w do połowy przyszłego roku przez firmę AMB Budownictwo Krzysztof Prokop, wyłonioną w drugim przetargu wykonawczym.

ZOBACZ WIDEO: Błaszczykowski nie ma wątpliwości, co czeka reprezentację

- Pierwszy etap został zrealizowany w 2021 roku kosztem 20 mln złotych i pozwolił na to, by grać w Częstochowie w najwyższej klasie rozgrywkowej i obywać wiele meczów europejskich, ale nie jest do końca takim obiektem, który by służył i wychowaniu sportowemu i rozgrywkom na najwyższym poziomie współzawodnictwa sportowego - przypominał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Na realizację drugiego etapu Częstochowa uzyskała w ubiegłym roku zapewnienie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 9 mln 234 tys. zł.

Przypomnijmy, że pierwszy etap przebudowy stadionu Rakowa przy ul. Limanowskiego zrealizowany kosztem ok. 20 mln zł w 2021 r. (w tym 10 mln dofinansowania ministerialnego) pozwolił na uzyskanie licencji na grę w Ekstraklasie co było priorytetem miasta i klubu, kiedy piłkarze Rakowa zaczęli odnosić pierwsze sukcesy w krajowych rozgrywkach.

Obecny standard obiektu umożliwił także grę Rakowa w Częstochowie w rundach wstępnych europejskich pucharów. Jeszcze wcześniej MSP Raków był przedmiotem prac modernizacyjnych przystosowujących stadion do wymogów I-ligowych (m.in. poprzez montaż sztucznego oświetlenia). W ostatnich latach stadion wzbogacił się także o obiekty szkoleniowe i treningowe, zrealizowane m.in. w ramach zadań z miejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj także: Seria trwa. Robert Lewandowski znowu trafił! Niedosyt Barcelony po meczu z Napoli Była 60. minuta meczu. Barcelona oszalała po tym trafieniu "Lewego"

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×