Bardzo mocny start Arki Gdynia. Liderowi wystarczyło pół godziny

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie zamierzają zatrzymać się w walce o powrót do PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia zapewniła sobie zwycięstwo 3:0 z Polonią Warszawa w pół godziny od rozpoczęcia spotkania.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Arka Gdynia zimowała na pierwszym miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Początek sezonu nie był wielkim czasem dla zespołu Wojciecha Łobodzińskiego, ale kiedy rozpędził się, był już trudny do powstrzymania. W sobotę odpowiedział on przekonująco na odniesione w piątek zwycięstwo 2:0 wicelidera GKS-u Tychy w meczu z Odrą Opole.

Już w 28. minucie Arka prowadziła 3:0 i taki wynik utrzymała do końca meczu. Polonia Warszawa nie potrafiła przeciwstawić się atakom gości, a boleśnie wypunktowana, nie odpowiedziała ani jedną akcją bramkową. W 3. minucie Karol Czubak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii po podaniu prostopadłym Przemysława Stolca. Następne dwa gole dokładał Olaf Kobacki, który wykorzystał podania Michała Marcjanika oraz Huberta Adamczyka.

Także w sobotę Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2:2 z Resovią. Oba zespoły były w tym meczu na prowadzeniu, ale utrzymać go nie potrafili ani podopieczni Dariusza Marca, ani Rafała Ulatowskiego. Obaj trenerzy przejęli swoje zespoły już w trakcie sezonu.

Górale strzelili gola na 1:0 już w 7. minucie za sprawą strzału Lionela Abate. Ważnym momentem meczu był rzut karny w 51. minucie, którego Podbeskidzie nie wykorzystało do podwojenia przewagi. Interweniował Branislav Pindroch, a Resovia już w 58. minucie wykorzystała jego wysiłek i wyszła na prowadzenie 2:1. Patryka Procka pokonali Radosław Kanach oraz Edwin Muratović. Ostatnia bramka na 2:2 padła w 74. minucie za sprawą uderzenia Maksymiliana Sitka.