GKS Tychy zdał pierwszy test w rundzie wiosennej

GKS Tychy zimował na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy i na pewno nie odda go w najbliższej kolejce. Podopieczni Dariusza Banasika zwyciężyli 2:0, a oba gole strzelili Odrze Opole w pierwszej połowie.

piłkarze GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
GKS Tychy zakończył rundę jesienną na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Z kolei Odra Opole była najdłużej liderem, ale że podopiecznym Piotra Plewni nie wyszły ostatnie mecze w 2023 roku, to spadli na szóste miejsce w strefie barażowej.

GKS zaliczył niszczycielskie przyspieszenie w kwadransie przed przerwą. W 32. minucie Marko Dijakovic strzelił gola w ligowym debiucie w klubie z Tychów. Asystował mu Daniel Rumin, który dorzucił gola na 2:0 w 34. minucie. Przeprowadził on indywidualny atak zakończony precyzyjnym uderzeniem po błędzie Rafała Niziołka. Po zmianie stron wynik już nie zmienił się.

Na rozpoczęcie kolejki także zagrały drużyny z górnej połowy tabeli. Piłkarze Górnika Łęczna oraz Miedzi Legnica nie stworzyli dobrego widowiska i zremisowali bezbramkowo. Górnik podzielił się punktami już po raz 10. w sezonie, a Miedź po raz ósmy. Żaden pierwszoligowiec nie remisuje częściej.

Podopieczni debiutującego trenera Pavola Stano byli nieznacznie groźniejsi. Górnik przekuł 54 procent posiadania piłki w trzy uderzenia celne. Z kolei Miedź sprawdziła tylko jednym strzałem celnym doświadczonego Macieja Gostomskiego.