Legenda odchodzi. Klub w Premier League bez trenera na kilka godzin przed meczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Roy Hodgson i Mauricio Pochettino
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Roy Hodgson i Mauricio Pochettino
zdjęcie autora artykułu

Crystal Palace na kilka godzin przed meczem z Evertonem w ramach 25. kolejki Premier League poinformował, że Roy Hodgson zrezygnował z posady pierwszego trenera.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Crystal Palace ma 24 punkty i w tabeli Premier League plasuje się na 16. miejscu, a więc tuż nad strefą spadkową. Poniedziałkowy mecz z Evertonem jest bardzo ważny, bo rywal po karnym odjęciu dziesięciu punktów jest na osiemnastej pozycji.

Ale w tym spotkaniu na ławce rezerwowych zabraknie Roya Hodgsona. Klub poinformował, że doświadczony szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia zespołu.

Oczywiście to nie tak, że nagle uznał, że nie nadaje się do tej roboty i potrzebuje przerwy. Niedawno Hodgson źle się poczuł podczas jednego z treningów i wylądował w szpitalu. Przeprowadzono szereg badań i okazało się, że nic poważnego mu nie dolega. Opuścił już placówkę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie gole można oglądać i oglądać! Ależ to wymyślił

Ale na ławkę nie wróci. Jak sam przyznał, rozsądnym wyjściem było poinformowanie z wyprzedzeniem o swoich zamiarach, by klub mógł jak najszybciej rozpocząć poszukiwania nowego trenera, co i tak miało się prędzej czy później wydarzyć.

Praca Hodgsona w drużynie z Selhurst Park dotyczy w sumie sześciu sezonów i składała się z dwóch etapów. Najpierw w latach 2017-21, a po raz kolejny objął zespół wiosną 2023 roku i utrzymał go w Premier League. W sumie poprowadził drużynę w 200 spotkaniach.

- Ten klub jest dla mnie wyjątkowy, wiele dla mnie znaczy i odegrał dużą rolę w moim piłkarskim życiu - powiedział Hodgson.

W spotkaniu z Evertonem drużynę Crystal Palace poprowadzi duet Paddy McCarthy, Ray Lewington.

- Roy ma klucze do Selhurst Park i zawsze będzie mile widziany z powrotem - powiedział prezes klubu Steve Parish.

CZYTAJ TAKŻE: Afera wokół tureckiego piłkarza. Został wyrzucony z klubu Santosa "Żenada". Szpakowski grzmi po derbach Łodzi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty