Legia Warszawa bez największej gwiazdy w trudnym meczu

Legia Warszawa bez Josue i to w meczu, który może być dla niej niemałą pułapką. Wicemistrz Polski stracił swoją gwiazdę na jedną kolejkę.

Szymon Mierzyński
Josue WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Josue
W niedzielnym starciu z Puszczą Niepołomice (1:1) Portugalczyk otrzymał żółtą kartkę. Było to dla niego ósme ligowe napomnienie w obecnym sezonie, co oznacza, że teraz musi odpocząć w jednym meczu.

Pauza przypadnie na starcie 22. serii z Koroną. Drużyna Kosty Runjaicia będzie faworytem, lecz z ostatniej wyprawy do Kielc nie ma dobrych wspomnień. Z tym samym przeciwnikiem mierzyła się bowiem w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski i przegrała 1:2 po golu straconym w ostatniej minucie dogrywki.

W potyczce z Puszczą "żółtka" otrzymali również Marco Burch i Artur Jędrzejczyk. Dla nich jednak nie oznaczają one wykluczeń, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawili się na boisku.

Mecz 22. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę o godz. 17.30.

Jaki będzie wynik meczu Korona Kielce - Legia Warszawa?