Coś niesamowitego. Strzelał jak szalony na MŚ. Bramkarz!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / FIFA World Cup / Na zdjęciu: moment uderzenia Hamida Behzadpoura
Twitter / FIFA World Cup / Na zdjęciu: moment uderzenia Hamida Behzadpoura

Aż trudno w to uwierzyć, że najlepszym strzelcem zespołu może być... bramkarz. A to miało miejsce w spotkaniu Iran - Tahiti (5:3) w ramach fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej. Hamid Behzadpour zdobył trzy gole, ale uznano mu dwa.

W czwartek, 15 lutego rozpoczęły się zmagania na mistrzostwach świata w piłce nożnej plażowej. Pewne jest, że poznamy nowego triumfatora, ponieważ tytułu na pewno nie obroni rosyjski związek, który nie rywalizuje w Dubaju.

W najbliższych dniach rozpocznie się faza pucharowa. Awans do ćwierćfinału z grupy B wywalczyli Iran oraz Tahiti kosztem Argentyny oraz Hiszpanii. Dwie czołowe drużyny w poniedziałek (19 lutego) stoczyły bezpośredni pojedynek.

Iran wygrał to spotkanie wynikiem 5:3. Spory wpływ na sukces tej reprezentacji miał golkiper Hamid Behzadpour. W pierwszej tercji nie padły bramki, z kolei w drugiej Tahiti prowadziło 2:0. Wówczas efektownego gola zdobył właśnie wspomniany bramkarz.

W ostatniej tercji Behzadpour sprawił, że jego zespół wyszedł na prowadzenie 3:2. Chwilę później ponownie udało mu się skierować piłkę do bramki Tahiti, jednak trzecie trafienie zapisano jako samobój. Iran wygrał z przewagą dwóch trafień, a golkiper z dwoma golami był najlepszym strzelcem.

Tym samym Iran zakończył zmagania w grupie na 1. miejscu z dorobkiem siedmiu punktów. To oznacza, że w ćwierćfinale rywalem będzie jedna z ekip, która zajęła 2. pozycję.

Przeczytaj także: "Nienaturalny i nieszczery". Nie zostawił suchej nitki na Lewandowskim Specjalny prezent Leo Messiego dla Barcelony

Źródło artykułu: WP SportoweFakty