Krzysztof Piątek znów trafia! Polak otworzył wynik meczu

Dwa mecze trwała posucha Krzysztofa Piątka, jeżeli chodzi o bramki zdobywane w tureckiej Super Lig. W 27. kolejce Polak zdobył jednak swoją 13. bramkę w meczu z Gaziantepem (0:2).

Bartłomiej Bukowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Cem Tekkesinoglu/Anadolu / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Ostatnie dni nie były najłatwiejsze dla Krzysztofa Piątka i jego Basaksehiru. Drużyna Polaka przegrała dwa ostatnie ligowe spotkania, a on sam zmarnował w jednym z nich rzut karny na wagę remisu.

28-latek wrócił jednak na właściwe tory. W sobotnim starciu z Gaziantepem, w 60. minucie otworzył wynik meczu, gdy świetnym uderzeniem głową wykończył wrzutkę Leo Duboisa.

Tym samym były piłkarz Milanu czy Schalke 04 wskoczył na 4. miejsce wśród najskuteczniejszych piłakarzy ligi. Tyle samo bramek co on ma także Rey Manaj z Sivassporu, zaś o jednego gola więcej posiadają Mame Thiam oraz Mauro Icardi. W klasyfikacji prowadzi natomiast Edin Dżeko z 18 golami.

Wynik spotkania, w 8. minucie doliczonego czasu gry ustalił natomiast wprowadzony w przerwie Mehdi Abeid.

Gaziantep - Basaksehir 0:2 (0:0)

60' - Piątek 0:1
90+8' Abeid 0:2