Zmarnowana szansa klubu Przemysława Frankowskiego. Pięć goli w meczu Milanu

RC Lens prowadził we Fryburgu 2:0, mimo to odpadł z Ligi Europy. Zespół Przemysława Frankowskiego pozwolił przeciwnikom odwrócić wynik na 3:2. W walce o zwycięstwo w europejskim pucharze pozostał AC Milan.

Mecz Ligi Europy: SC Freiburg - RC Lens PAP/EPA / Anna Szilagyi / Mecz Ligi Europy: SC Freiburg - RC Lens
Przemysława Frankowskiego nie zabrakło w podstawowym składzie RC Lens. Do rewanżu z SC Freiburg przystąpił po bezbramkowym remisie we Francji. Widowisko rozczarowało poziomem, a zespoły pozostawiły rozstrzygnięcie dwumeczu do rewanżu.

Gracze z Lens wykorzystali tydzień na poprawienie skuteczności i po 45 minutach prowadzili we Fryburgu 2:0. Do bramki młodego Noaha Atobulu strzelali David Da Costa oraz Elye Wahi. Gospodarze ruszyli do szalonego pościgu po przerwie, a Roland Sallai strzelił dwa gole na miarę remisu 2:2 i doprowadzenia do dogrywki. W niej klub z Bundesligi zapewnił sobie awans uderzeniem na 3:2 Michaela Gregoritscha.

Benjamin Bourigeaud ze Stade Rennais odebrał AC Milanowi odrobinę pewności siebie na początku rewanżu. Rossoneri przystąpili do niego z konkretną zaliczką 3:0, ale stracili jej część, zanim minął kwadrans. Benjamin Bourigead zdobył po przerwie jeszcze dwie bramki z rzutów karnych, ale AC Milan w dwóch przypadkach odpowiedział. Tym samym Rennes cieszyło się z pokonania zespołu z Mediolanu 3:2, ale zaliczka sprzed tygodnia dała awans gościom.

O godzinie 18:45 rozpoczęły się dwa mecze Ligi Europy we Francji. Także w drugim z nich gospodarze próbowali odrobić stratę do przeciwnika. Toulouse FC poniosło porażkę 1:2 z Benficą na Estadio da Luz. Ekipie z Ligue 1 może i nie zabrakło zapału do atakowania, ale zabrakło skutecznej metody na to. Bezbramkowy remis premiował awansem Benficę.

Karabach Agdam postrzelał w Bradze i wybrał się w długą podróż powrotną do Azerbejdżanu z konkretną zaliczką 4:2. Tym samym przeciwnik Rakowa Częstochowa, w eliminacjach Ligi Mistrzów, miał awans do najlepszej szesnastki Ligi Europy na wyciągniecie ręki. Droga do niego okazała się jednak wyboista i wiodła przez dogrywkę. W czasie doliczonym do niej dziesięciu zawodników Karabachu strzeliło gola na 2:3 jedenastu przyjezdnym i pozostało w rozgrywkach.