Legia chce dokończyć pościg. Pucharowy wieczór w Warszawie

W Lidze Europy i w Lidze Konferencji Europy trwają dwumecze o awans do najlepszej szesnastki. Legia Warszawa rozegra rewanż z Molde FK przy Łazienkowskiej. Ma do odrobienia stratę 2:3 poniesioną tydzień temu w Norwegii.

Legia Warszawa przed rewanżem z Molde FK PAP / Leszek Szymański / Legia Warszawa przed rewanżem z Molde FK
Legia Warszawa "nawarzyła piwa" w pierwszej połowie meczu w Molde. Katastrofalna postawa całego zespołu, z Kacprem Tobiaszem i obrońcami na czele, sprawiła, że zszedł on do szatni przy wyniku 0:3. Zanosiło się na brutalne sprowadzenie Legionistów na ziemię po udanej, pucharowej jesieni. Zdążyli oni jednak pokazać również lepszą twarz w Norwegii.

Po przerwie podopieczni Kosty Runjaicia poprawili wynik na 2:3 strzałami Josue i Rafała Augustyniaka. Porażka na pewno nie ułatwia awansu do najlepszej szesnastki Ligi Konferencji Europy, ale złapanie kontaktu z przeciwnikiem, daje nadzieję. W rewanżu przy Łazienkowskiej gospodarze chcą dokończyć pościg, który rozpoczęli tydzień temu.

Tylko wygrana może premiować awansem Legię. Jeżeli będzie ona jednobramkowa po 90 minutach, konieczne będzie rozegranie dogrywki, a jeżeli nie przyniesie ona rozstrzygnięcia, to sędzia Harm Osmers zarządzi konkurs rzutów karnych. W edycji europejskiego pucharu Legia ma niezły bilans u siebie. Zwyciężała po 3:2 z Ordabasami Szymkent i Aston Villą, a także po 2:0 z HSK Zrinjski Mostar i AZ. Do tego zremisowała 1:1 z FC Midtjylland i następnie wyeliminowała tego przeciwnika w konkursie rzutów karnych. Przegrała raz - 1:2 z Austrią Wiedeń.

- Musimy zagrać z wyrachowaniem, nie możemy zbyt pochopnie zaatakować - mówi trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej. - Trzeba wykorzystać dwa gole, strzelone w Molde, i awansować. Od pierwszego gwizdka w rewanżu musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem. Konieczne będzie znalezienie odpowiedniego balansu między obroną i atakiem.

Do składu Legii mogą powrócić Marc Gual i Radovan Pankov. Ten drugi nie zagrał w Molde z powodu urazu, którego doznał nietypowo w czasie zabawy z dziećmi. Kosta Runjaić uspokoił kibiców w sprawie gotowości Pawła Wszołka, a jedynym nieobecnym z powodu kontuzji zawodnikiem Legii ma być Jurgen Celhaka.

Piłkarzom z Molde nie wiedzie się dobrze na wyjazdach w edycji europejskich pucharów. Za nimi jedno zwycięstwo 3:1 z BK Hacken, a także pięć porażek. Posiadacz Pucharu Norwegii przegrywał 0:1 z HJK, po 1:2 z KI Klaksvik oraz Galatasarayem, 1:5 z Bayerem 04 Leverkusen oraz 0:1 z Karabachem Agdam. Tym samym poradził sobie tylko na sztucznym boisku w Szwecji, a przenosiny na naturalne murawy nie wychodziły zespołowi na dobre.

W 2014 roku Molde FK zremisowało bezbramkowo na stadionie Legii, a ten wynik, w połączeniu z remisem 1:1 w Norwegii, oznaczał odpadnięcie zespołu ze Skandynawii z eliminacji Ligi Mistrzów. - Czujemy respekt do Legii, to bardzo dobry zespół, ale przygotowaliśmy odpowiedni plan na rewanż. Postaramy się wejść na wysoki poziom i nie stracić takich bramek jak w pierwszym meczu - zapowiada Erling Moe, trener gości.

Transmisja meczu w TVP 2, a relacja na żywo w portalu WP SportoweFakty.

21:00, Legia Warszawa - Molde FK

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Legia Warszawa wygra dwumecz z Molde FK w Lidze Konferencji Europy?