"Tortura". Sypią się gromy na Legię

Miało być tak pięknie, a tymczasem Legia Warszawa totalnie pokpiła sprawę i w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy została pożarta przez Molde FK. Co na to eksperci? W sieci momentalnie zawrzało.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Josue (Legia Warszawa) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Josue (Legia Warszawa)
Choć po meczu w Molde awans do kolejnej fazy Ligi Konferencji Europy był jeszcze sprawą otwartą, podczas czwartkowego rewanżu przy Łazienkowskiej szybko stało się jasne, że Legia Warszawa nie odwróci losów dwumeczu.

Drugie spotkanie zakończyło się totalną kompromitacją polskiego klubu i porażką 0:3 (---> RELACJA). Po ostatnim gwizdku arbitra na ekipę Wojskowych spadła ogromna lawina krytyki.

Grono ekspertów nie patyczkowało się i na platformie X w mocnych słowach podsumowało występ Wojskowych. "Ten mecz był torturą. Niestety zbyt wielu piłkarzy Legii na europejski poziom się dziś nie nadawało. Głównodowodzący też mocno zawiódł" - ocenił Maciej Iwański z TVP Sport.

"W rewanżu z Molde 0:3 brzmi surrealistycznie. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Z europejskim średniakiem Legia wyglądała jak szewc bez butów. Zadbała o klubową kasę i wyprzedaż liderów, jednak pozostawione pary nie miały sznurowadeł. A wystarczyło kupić" - napisał Mateusz Ligęza z Radio ZET.

"Jest postęp. Ostatnio było 0:3 jeszcze w pierwszej połowie" - ironizował Michał Kołodziejczyk, Dyrektor Canal+ Sport.

"Starcie gołych czterech liter z batem. Totalny chaos. Żadnego punktu zaczepienia" - nie hamował się Andrzej Twarowski.

"Deja vu" - podsumował wymownie Michał Pol.

"Erling Moe wyciągnął wnioski z analizy gry Legii i z pierwszego meczu. Koście Runjaiciowi wydawało się, że wyciągnął wnioski z analizy gry Molde i pierwszego meczu. Kompromitacja trenera równie wielka jak jego grajków" - grzmiał Kuba Majewski z Legionisci.com.

"Piąty zespół ligi norweskiej pokazał (aktualnie) piątemu zespołowi ligi polskiej miejsce w szeregu" - dodał od siebie na platformie X Krzysztof Sędzicki z WP SportoweFakty.

"2:6. Kompromitacja. Będzie nerwowo w Legii aż do letniego okienka. Ma Jacek Zieliński nad czym pracować" - napisał Łukasz Kowalski z "Faktu".

"Moldobicie" - rzucił Bartosz Wieczorek z TVP Sport. A w kolejnym wpisie dodał: "Jeszcze 28 dni i wraca reprezentacja Polski. Choć nie wiem, czy to dobra forma pocieszenia".

"To teraz Amazon może zacząć kręcić kolejny sezon o Legii. Legia. Od początku" - napisał Mariusz Piekarski z RMF FM.

"Tak to jest, jeśli na ławce zostawiasz lepszego bramkarza (Dominik Hładun - przyp. red.), ale gra drugi (Kacper Tobiasz - przyp. red.), bo jest młodszy i "może uda się na nim zarobić" - podsumował Błażej Łukaszewski z Meczyki.pl.

Czytaj także:
Co to było?! Tobiasz znów się nie popisał [WIDEO]
Legia Warszawa zdecydowała w sprawie Josue. Wkrótce początek negocjacji

ZOBACZ WIDEO: To musiało się wydarzyć. Jego historia trafiła na ekrany
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×