Tragiczne wieści. Nie żyje sędzia piłkarski

Prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłki Nożnej (AFC) Shaikh Salman bin Ebrahim Al Khalifa poinformował o śmierci sędziego asystenta Mohammeda Khattaba. Zarówno arbiter jak i jego rodzina zginęli w izraelskim ataku na dzielnicę Deir Al Balah w Gazie.

MB
Mohammed Khattab Twitter / Na zdjęciu: Mohammed Khattab
7 października 2023 roku Hamas dokonał ataku na Izrael ze Strefy Gazy. - Przez ponad rok pojawiały się informacje, że Hamas trenuje, że przy granicy znajduje się bardzo dużo ludzi - mówił w rozmowie z nami Sebastian Pęcherz, trener Hapoelu Kfar Saba (więcej TUTAJ).

Niestety, mimo że od rozpoczęcia wojny zginęło już wiele osób, bilans ofiar cały czas się powiększa. W tym tygodniu z Bliskiego Wschodu nadchodzą kolejne fatalne informacje.

Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC) za pośrednictwem oficjalnej strony poinformowała o śmierci sędziego asystenta FIFA - Mohammeda Khattaba. Kondolencje złożył prezes federacji Shaikh Salman bin Ebrahim Al Khalifa.

- Jestem głęboko zasmucony i zszokowany wiadomością o śmierci Mohammeda Khattaba i jego rodziny. Łączymy się z Palestyńskim Związkiem Piłki Nożnej w żałobie po tej wielkiej stracie - powiedział, cytowany przez portal the-afc.com.

W izraelskim ataku zginął nie tylko arbiter Mohammed Khattab, ale też inni członkowie jego rodziny w tym m.in. żona oraz czwórka dzieci.

"Kondolencje złożone przez prezydenta AFC odzwierciedlają ponure nastroje, jakie podzielają kibice piłki nożnej w całej Azji, opłakujący przedwczesną śmierć szanowanego sędziego i jego rodziny, niewinnych ofiar trwającego konfliktu. Myśli i modlitwy AFC oraz reszty azjatyckiej społeczności piłkarskiej są z bliskimi Mohammeda Khattaba, palestyńskiej federacji i całej palestyńskiej rodziny piłkarskiej w tym trudnym okresie żałoby" - czytamy w komunikacie.

Zobacz też:
Dobre wiadomości dla Lecha Poznań. Wraca dwóch piłkarzy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×