Wisła potwierdziła trzeci zimowy transfer. Długi kontrakt

Wisła Kraków dokonała wzmocnienia last-minute. Do klubu trafił utalentowany 18-letni pomocnik Karol Dziedzic, który dotychczas występował w Garbarni Kraków. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

Tomasz Galiński
Karol Dziedzic został nowym piłkarzem Wisły Kraków Materiały prasowe / Bartosz Ziółkowski/Wisła Kraków / Na zdjęciu: Karol Dziedzic został nowym piłkarzem Wisły Kraków
W środę Wisła poinformowała o testach medycznych Karola Dziedzica. Wypadły pomyślnie i zawodnik podpisał kontrakt. Obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, ale znalazły się w nim odpowiednie zapisy. Jeśli zawodnik spełni wszystkie warunki, może pozostać w klubie nawet o dwa lata dłużej.

- Karol był obserwowany przez nas od dłuższego czasu i podjęliśmy decyzję, żeby sprowadzić go już teraz. Jest utalentowany, młody, jest Polakiem, a ponadto musieliśmy zabezpieczyć środek pomocy z uwagi na kontuzje w naszym zespole - mówił trener Albert Rude na konferencji prasowej.

Przypomnijmy, Patryk Gogół uszkodził łękotkę i jego przerwa potrwa minimum cztery tygodnie. Z kolei Bartosz Talar zerwał więzadło krzyżowe i jest wyłączony na przynajmniej pół roku.

Dziedzic wychowanek Unii Oświęcim, a od 2022 roku reprezentował barwy Garbarni Kraków. Mimo młodego wieku szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. W poprzednim sezonie zagrał w 32 meczach Garbarni, w obecnym zaś łącznie w dziewiętnastu.

Wisła nie wystartowała najlepiej w rundzie wiosennej. Na inaugurację wygrała co prawda ze Stalą Rzeszów 2:1, ale zaprezentowała się dość średnio. Zwycięskiego gola strzeliła w jednej z ostatnich akcji, a chwilę wcześniej miała sporo szczęścia, bo rywal nie wykorzystał rzutu karnego. Tak dobrze nie było w piątek, gdy do Krakowa przyjechał GKS Tychy i wygrał 1:0.

Dziedzic jest trzecim zimowym transferem Wisły. Wcześniej do drużyny dołączyli Dejvi Bregu oraz Anton Cziczkan.

Rekord frekwencji na hicie PKO Ekstraklasy!

Czy Wisła Kraków awansuje do Ekstraklasy?