Zimny prysznic dla Wisły Kraków. GKS Tychy na szczycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus  / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - GKS Tychy
Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - GKS Tychy

W hitowym meczu 21. kolejki Fortuna I ligi Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie z GKS-em Tychy 0:1. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Julius Ertlthaler, a gospodarze praktycznie przez 90 minut bili głową w mur.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie mogły dziwić gwizdy kibiców Wisły po zakończeniu spotkania. "Biała Gwiazda" po raz kolejny zawiodła. Za to trener Dariusz Banasik i GKS Tychy triumfuje. Tyszanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Teraz czekają na odpowiedź Arki Gdynia.

O wyniku przesądziła akcja z 20. minuty, kiedy kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Szymon Wojtuszek, a Julius Ertlthaler idealnie wstrzelił się w linię spalonego, uprzedził fatalnie wychodzącego na przedpole Alvaro Ratona i wpakował piłkę do siatki. Sędzia asystent w pierwszej chwili zasygnalizował spalonego, lecz powtórki pokazały, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami i ostatecznie bramka została uznana.

GKS szybko zapomniał o poniedziałkowej przegranej z Górnikiem Łęczna i wrócił na zwycięską ścieżkę. To już trzynasta wygrana tyszan w sezonie 2023/24 (najwięcej spośród wszystkich drużyn w lidze).

To nie jest idealny początek rundy wiosennej dla Wisły i nowego trenera Alberta Rude. Tydzień temu w Rzeszowie cudem udało się zgarnąć pełną pulę, natomiast teraz cudu nie było. Końcowy wynik jest sporym rozczarowaniem, choć z drugiej strony wcale tak być nie musiało. Szczególnie w końcówce gospodarze mieli parę kapitalnych szans, żeby wyrównać, a może nawet pokusić się o coś więcej, lecz w niewiarygodnej formie był stojący między słupkami Maciej Kikolski.

GKS miał kontrolę nad meczem od momentu strzelenia gola do - mniej więcej - 76. minuty. Wtedy goście chyba opadli z sił i cofnęli się bardzo głęboko. Sytuacje mieli Angel Rodado, Angel Baena, jednak nic nie chciało wpaść.

Tyszanie również mieli parę okazji, żeby "zamknąć" to spotkanie dużo wcześniej, ale byli mało konkretni. Nawet nie chodzi o same strzały, a lepszą decyzyjność przy wyprowadzaniu kontrataków.

Natomiast chyba nikt w drużynie GKS-u nie będzie narzekał. Trzy punkty zdobyte w Krakowie mogą okazać się bezcenne w kontekście walki o awans.

Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1)

0:1 Julius Ertlthaler 20'

Wisła: Alvaro Raton - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley, Eneko Satrustegui (72' Dawid Szot) - Miki Villar (35' Dejvi Bregu), Kacper Duda, Igor Sapała (60' Angel Baena), Joan Roman (72' Szymon Sobczak), Jesus Alfaro - Angel Rodado.

GKS: Maciej Kikolski - Dominik Połap (74' Patryk Mikita), Jakub Budnicki, Nemanja Nedić, Jakub Tecław, Marko Dijakovic (86' Jakub Bieroński) - Mateusz Radecki, Norbert Wojtuszek (71' Wiktor Niewiarowski), Wiktor Żytek, Julius Ertlthaler (86' Marcin Szpakowski) - Daniel Rumin (71' Bartosz Śpiączka).

Żółte kartki: Joan Roman, Duda (Wisła) oraz Budnicki, Nedić, Kikolski (GKS).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).