Nerwy w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Ponad godzina w przewadze nic nie dała

Kolejne niepowodzenie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale ponieśli porażkę 1:2 z Odrą Opole na własnym stadionie. W sobotę zwyciężali Wisła Płock oraz Motor Lublin.

Dariusz Marzec WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dariusz Marzec
Odra Opole zrehabilitowała się za porażkę 0:2 poniesioną tydzień temu w Tychach. Już w 10. minucie meczu w Bielsku-Białej zdobyła pierwszego gola, w rundzie wiosennej, strzałem Rafała Niziołka z rzutu karnego. Naciskany od początku Patryk Procek nie uratował Podbeskidzia.

Utrzymanie prowadzenia teoretycznie utrudniła czerwona kartka, którą już w 23. minucie zobaczył Artur Pikk za faul na Maksymilianie Sitku. Estończyk zszedł do szatni, a Odra musiała przez większą część meczu grać w osłabieniu. Szanse na potwierdzenie przewagi liczebnej w pierwszej połowie mieli Maksymilian Sitek i Maksymilian Banaszewski, ale pudłowali.

W 69. minucie Podbeskidzie strzeliło wyczekiwanego gola na 1:1 i problem Górali polegał głównie na tym, że dwie minuty po wyrównaniu, stracili bramkę na 1:2. Dziesięciu opolan wykorzystało rozprężenie Podbeskidzia, a Patryka Procka pokonał tym razem Adrian Purzycki. Przymierzył płaskim strzałem, z okolicy linii pola karnego, na miarę kompletu punktów.

W innych sobotnich meczach w Fortuna I lidze zwyciężali gospodarze, a decydowały o tym strzały w ostatnich minutach. Dariusz Kamiński zapewnił wygraną 1:0 Motorowi Lublin z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w 90. minucie. Już w doliczonym czasie Marcus Haglind-Sangre strzelił gola na 2:1 dla Wisły Płock w pojedynku z GKS-em Katowice.