Polak strzelił na wagę trzech punktów. Szczęście mu dopisało [WIDEO]

Patryk Lipsk dobrze odnalazł się w polu karnym. Polak sprawił, że Ethinkos Achnas wygrał 2:1 z zespołem Karmiotissa Pano Polemidion.

Rafał Szymański
gol Lipskiego YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: gol Lipskiego
W spotkaniu drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli ligi cypryjskiej za minimalnego faworyta byli uznawani gospodarze. Karmiotissa sprawiła jednak niespodziankę i po kilkudziesięciu sekundach objęła prowadzenie za sprawą Dimitrisa Theodorou.

Miejscowi ruszyli do odrabiania strat jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W 27. minucie spotkania piłkę do siatki skierował Argentyńczyk Enzo Cabrera, natomiast po zmianie stron zawodnicy Ethinkosu poszli za ciosem.

Patryk Lipski w 47. minucie dopadł do piłki po fatalnym błędzie defensywy rywali. Ofensywny pomocnik oddał strzał w światło bramki, piłka odbiła się od jednego z obrońców i po rykoszecie trafiła do siatki. Polak mógł świętować wraz z klubowymi kolegami.

Bramka 29-latka dała zwycięstwo 2:1 Ethnikosowi, który tym samym powiększył swoją przewagę nad bezpośrednim przeciwnikiem. Bilans Lipskiego w cypryjskich rozgrywkach ligowych to trzy trafienia oraz pięć asyst.

Ethnikos Achnas - Karmiotissa Pano Polemidion 2:1 (1:1)
0:1 - Dimitris Theodorou 3'
1:1 - Enzo Cabrera 27'
2:1 - Patryk Lipski 47'

Gol Lipskiego (od 2:35):