Ogromna zadyma na ulicy. Do sieci trafiło nagranie

Przed rozpoczęciem meczu 1.FC Magdeburg z Schalke 04 Gelsenkirchen doszło do poważnych zamieszek. Pseudokibice obu drużyn starli się na ulicy miasta Neustadt.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
bójka pomiędzy pseudokibicami Schalke i Magdeburga Twitter / HooligansTV / bójka pomiędzy pseudokibicami Schalke i Magdeburga
W sobotę (24 lutego) odbyło się starcie 2. Bundesligi, w którym zmierzyły się ekipy 1.FC Magdeburga i Schalke 04 Gelsenkirchen. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:0. Więcej niż o samym wyniku mówi się jednak o tym, co wydarzyło się przed spotkaniem.

W sieci pojawiły się nagrania z bijatyki pomiędzy pseudokibicami obu drużyn (te możesz zobaczyć na końcu artykułu). Według świadków w czarnych koszulkach byli fanatycy Schalke, a w białych Magdeburga.

Szarpanina trwała niecałe dwie minuty. Po tym czasie pseudokibice Schalke przegonili miłośników Magdeburga. Według portalu www.bild.de, w scysji łącznie brało udział około 100 osób.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu

- Znamy te nagrania. Przed dworcem kolejowym w Neustadt doszło do fizycznej sprzeczki - powiedziała w rozmowie z Bildem rzecznika prasowa policji. Kobieta dodała, że policja po przyjeździe na miejsce zdarzenia ujęła kilku pseudokibiców, którzy brali udział w zadymie.

W obawie przed eskalacją konfliktu policja jeszcze bardziej przykuła uwagę do kwestii bezpieczeństwa. Z tego powodu nad miastem przemieszczał się helikopter, który patrolował ulicę. Po wspomnianej bijatyce obyło się jednak bez innych zamieszek.

Zobacz także: Liczby godne podziwu. Polak lepszy niż Bułka i Szczęsny Lewandowski pod ścianą? "Barcelona nie ma pieniędzy"

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×