Arka była rozwścieczona. Deklasacja w Gdyni

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Karol Czubak w barwach Arki Gdynia
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Karol Czubak w barwach Arki Gdynia

Lider Fortuna I ligi nie zamierza hamować w drodze do PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia odniosła wysokie zwycięstwo 5:1 ze Stalą Rzeszów. Nie wiedzie się nadal Zagłębiu Sosnowiec.

Arka Gdynia potrzebowała trochę czasu na złapanie rozpędu. Co prawda próbowała naciskać na przeciwnika z Podkarpacia od początku meczu, ale po nieco ponad dwóch kwadransach prowadziła 1:0 Stal. Rzeszowianie zawdzięczali zdobycie zaliczki strzałowi Sebastiena Thilla z rzutu karnego w 18. minucie. Reprezentant Luksemburga pokonał Pawła Lenarcika, choć bramkarz rzucił się w dobrym kierunku.

Przed końcem pierwszej połowy meczu Arka odwróciła wynik na 2:1. Martin Dobrotka główkował do bramki Stali po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego. W podobnych okolicznościach ze strzelenia gola cieszył się Karol Czubak. Najskuteczniejszy napastnik poprzedniego sezonu skompletował zresztą po przerwie dublet. W 64. minucie główkował na 3:1 po wrzutce dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych Tornike Gaprindaszwiliego.

W dalszym punktowaniu rzeszowian pomogła czerwona kartka, którą w 66. minucie zobaczył Milan Simcak. W rywalizacji jedenastu na dziesięciu strzelali gole zmiennicy Alassane Sidibe oraz Hubert Turski. Młody napastnik cieszył się z pierwszego gola dla Arki. Wykorzystał trzecią asystę Dawida Gojnego i poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Spośród rzeszowskich zespołów lepiej poszło w niedzielę Resovii, która zwyciężyła 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. O zdobyciu kompletu punktów, przez zespół Rafała Ulatowskiego, zdecydowała bramka Edvina Muratovicia. Sprowadzony w zimowym oknie transferowym napastnik wykorzystał dogranie Kamila Mazka w 16. minucie. Zagłębie ani drgnie z dna tabeli pomimo przeprowadzonej w oknie transferowym rewolucji kadrowej.

21. kolejka Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1 (2:1) 0:1 - Sebastien Thill (k.) 18' 1:1 - Martin Dobrotka 36'  2:1 - Karol Czubak 45' 3:1 - Karol Czubak 64' 4:1 - Alassane Sidibe 78' 5:1 - Hubert Turski 88'

Resovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0) 1:0 - Edvin Muratović 16'