Mogło skończyć się tragedią. Gdy zobaczyli policjantów, zaczęli uciekać

Policja zapobiegła konfrontacji pseudokibiców zwaśnionych pomorskich klubów. W sieci pojawiły się zdjęcia przedmiotów, które zabezpieczyli funkcjonariusze. Mrożą krew w żyłach.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
niebezpieczne narzędzia pseudokibiców Materiały prasowe / Pixabay / X/PomorskaPolicja / Na zdjęciu: niebezpieczne narzędzia pseudokibiców
W powstrzymanie ustawki zaangażowane zostały liczne służby - Wydział do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Gdańsku, a także policjanci z Szemudu, Wejherowa, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

W swoim komunikacie policjanci podali, że dzięki zdobytym informacjom na temat planowanej bójki, zdołali zapobiec konfrontacji pseudokibiców. Miało do niej dojść w miejscowości Szemud.

Wiadomo, że na ustawkę umówili się przedstawiciele dwóch antagonistycznych grup, które związane są z pomorskimi klubami piłkarskimi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ kontra! Wystarczyło tylko jedno podanie

Na widok policjantów kilkadziesiąt osób zaczęło uciekać. Wsiedli do pojazdów i odjechali. Na miejscu porzucili niebezpieczne przedmioty - m.in. noże i maczety.

Policjanci zatrzymali do kontroli siedem pojazdów, którymi poruszali się pseudokibice. Wylegitymowanych zostało 28 osób, przy których znaleziono przedmioty świadczące o tym, że są przygotowani do konfrontacji.

Kilku z nich było już notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską. Mieli także zakazdy stadionowe. Jedna osoba była poszukiwana i została zatrzymana.

Czytaj także:
Ronaldo podpadł Saudyjczykom. Gwiazdor zawieszony!
Erik ten Hag dostał ultimatum. Misja z góry skazana na niepowodzenie?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×