Nie do zatrzymania. Inter Mediolan gra we własnej lidze

Także piąta w tabeli Atalanta BC nie skrzywdziła rozpędzonego lidera ligi włoskiej. Inter Mediolan zwyciężył 4:0 w derbach Lombardii.

Mecz Serie A: Inter Mediolan - Atalanta BC PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Atalanta BC
Inter Mediolan zdobył prowadzenie w 26. minucie uderzeniem Matteo Darmiana. Doświadczony piłkarz znalazł się w dobrym miejscu i strzelił do bramki odsłoniętej przez Marco Carnesecchiego. Bramkarz Atalanty BC niefortunnie przeciął podanie prostopadłe Lautaro Martineza do Henricha Mchitarjana. W czasie doliczonym do pierwszej połowy Lautaro Martinez oddał piękne uderzenie na 2:0 tuż zza linii pola karnego.

Najlepszy strzelec ligi włoskiej miał doskonałą szansę na kolejnego gola po przerwie. W 54. minucie Lautaro Martinez nie pokonał Marco Carnesecchiego z rzutu karnego. Mógł nieco odetchnąć, ponieważ Federico Dimarco wykonał skuteczną dobitkę na 3:0. W 69. minucie Lautaro Martinez szedł z boiska, a jego zmiennik Alexis Sanchez asystował przy golu na 4:0 Davida Frattesiego już w 71. minucie. Chilijczyk wrzucił piłkę z rzutu wolnego.

Nerazzurri wykorzystali mecz zaległy do dołożenia kolejnych trzech punktów do przewagi nad innymi klubami z czołówki. Inter ma o 12 punktów więcej niż wicelider Juventus FC i o 16 punktów więcej niż AC Milan. Z kolei Atalanta pozostała poza czterema najwyższymi lokatami w tabeli premiowanymi awansem do Ligi Mistrzów.

Tym samym nikt nie powinien powstrzymać Interu w drodze po odzyskanie mistrzostwa Włoch. Drużyna Simone Inzaghiego może spokojnie przygotowywać się do rewanżu z Atletico Madryt o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do europejskich pucharów powraca w przyszłym tygodniu Atalanta, której przeciwnikiem w Lidze Europy będzie Sporting.

Inter Mediolan - Atalanta BC 4:0 (2:0)
1:0 - Matteo Darmian 26'
2:0 - Lautaro Martinez 45'
3:0 - Federico Dimarco 54'
4:0 - Davide Frattesi 71'

W 54. minucie Lautaro Martinez (Inter) nie wykorzystał rzutu karnego. Marco Carnesecchi obronił.

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (46' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Kristjan Asllani, Henrich Mchitarjan (62' Davide Frattesi, 73' Davy Claassen), Federico Dimarco (68' Carlos Augusto) - Marko Arnautović, Lautaro Martinez (68' Alexis Sanchez)

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini (58' Isak Hien), Berat Djimsiti, Sead Kolasinac (58' Mitchel Bakker) - Hans Hateboer, Mario Pasalić, Ederson, Davide Zappacosta - Teun Koopmeiners (57' Michel Adopo) - Aleksiej Mirańczuk, Charles De Ketelaere (76' El Bilal Toure)

Żółte kartki: Darmian, Bastoni (Inter) oraz Ederson, Hien, Bakker, Toure, Lookman (Atalanta)

Sędzia: Antonio Colombo