Moder grał od pierwszej minuty. Giganci awansowali z dużym trudem

Jakub Moder zebrał kolejne cenne minuty, ale Brighton and Hove Albion z nim w składzie poniosło zaskakującą porażkę 0:1 z Wolverhampton Wanderers. W grze o triumf w Pucharze Anglii pozostają Chelsea i Manchester United.

Rafał Szymański
Jakub Moder Getty Images / Chloe Knott - Danehouse / Na zdjęciu: Jakub Moder
Już po kilkudziesięciu sekundach Brighton musiało gonić wynik. Katastrofalna w skutkach była interwencja bramkarza przyjezdnych, który wypuścił piłkę z rąk, a po chwili Mario Lemina wykorzystał swoją sytuację.

W meczu Pucharu Anglii szansę od pierwszej minuty dostał Jakub Moder. Potencjalny kadrowicz miał nawet szansę, by wpisać się na listę strzelców, jednak nie trafił w światło bramki. Pomocnik Brighton spędził 61 minut na placu gry i został zastąpiony przez Carlosa Balebę.

Drugoligowiec pogroził palcem Chelsea. Leeds objęło prowadzenie za sprawą Mateo Josepha. Trafienie 20-latka podrażniło londyńczyków. Krótko po jego golu na listę strzelców wpisali się Nicolas Jackson i Mychajło Mudryk. Joseph przypomniał o sobie kibicom w 59. minucie. "The Blues" ostatecznie mogli świętować awans do ćwierćfinału dzięki bramce na 3:2 autorstwa Conora Gallaghera.

Wiele wskazywało na to, że rywalizacja w spotkaniu pomiędzy Nottingham Forest oraz Manchesterem United nie zostanie rozstrzygnięta w doliczonym czasie, chociaż goście przez dużą część gry byli stroną przeważającą. W 89. minucie bramka Casemiro została uznana po analizie VAR i dał "Czerwonym Diabłom" zwycięstwo 1:0.

Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 1:0 (1:0)

3:2 - Conor Gallagher 90+1'

Nottingham Forest - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Casemiro 89'

Jagiellonia zameldowała się w półfinale. "Ogromny szacunek dla Korony"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Moder będzie regularnie grał w pierwszym składzie Brighton?