Ligue 1. RC Lens zatrzymało Olympique Lyon. Grał Frankowski

RC Lens wygrało na wyjeździe z Olympique Lyon 3:0. Tym samym zespół Przemysława Frankowskiego zakończył serię czterech kolejnych zwycięstw rywali. Polak rozegrał 90 minut.

Łukasz Witczyk
Przemysław Frankowski Getty Images / Franco Arland / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Olympique Lyon wyszedł już z kryzysu, który ogarnął klub na początku sezonu. Zespół, który jeszcze kilka tygodni temu był w strefie spadkowej, teraz jest ligowym średniakiem. Podobny początek sezonu miało RC Lens, ale szybciej wróciło na zwycięską ścieżkę i obecnie jest w grze nawet o miejsce w Lidze Mistrzów.

Mecz w Lyonie zapowiadał się emocjonująco. Olympique znów jest postrachem we Francji, a w czterech ostatnich spotkaniach odniósł komplet zwycięstw. Jednak to goście od pierwszego gwizdka byli stroną przeważającą.

Długo nie potrafili jednak sforsować obronnego muru rywali. To udało się w 43. minucie, kiedy to do bramki rywali trafił Florian Sotoca. Po zmianie stron Lens zadało kolejny cios. Tym razem rzut karny na gola zamienił Elye Wahi.

Lyon po stracie drugiej bramki rzucił się do odrabiania strat, ale gospodarzom brakowało skuteczności. Do tego od 84. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu, bo z boiska wyrzucony został Ainsley Maitland-Niles. Chwilę później RC Lens zadał kolejny cios. Tym razem gola strzelił Kevin Danso.

W podstawowym składzie mecz rozpoczął Przemysław Frankowski, który jak zawsze starał się ożywić ofensywną grę swojego zespołu.

W innych niedzielnych meczach zwycięstwa odniosły ekipy Stade Brestois 29, FC Metz i FC Lorient. Punktami podzieliły się zatem Montpellier HSC i RC Strasbourg Alsace.