Taki baner wywiesili kibice Legii Warszawa. Za pierwszym razem nie uwierzysz

Stadiony piłkarskie co do zasady mają być apolityczne, ale to tylko teoria, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przy okazji meczu z Pogonią Szczecin po raz kolejny udowodnili to kibice Legii Warszawa.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Transparent na meczu Legia - Pogoń PAP / twitter.com/PiotrBaggy/fot. PAP/Leszek Szymański/ / Transparent na meczu Legia - Pogoń

Protesty rolników od tygodni przetaczają się przez Europę. Od 9 lutego trwają także w Polsce. Rolnicy blokują przejścia graniczne, a także w pojedynczych dniach drogi i autostrady w całym kraju. Paraliżują też ruch w największych miastach, a ostatnio zorganizowali wielką manifestację w Warszawie. Więcej TUTAJ.

Choć mieszkańcy stolicy na własnej skórze odczuli niedogodności związane z protestami rolników, kibice Legii Warszawa postanowili okazać wsparcie strajkującym. "Choć jesteśmy ze stolicy, to wspieramy was rolnicy" - transparent z takim hasłem zawisł na "Żylecie" przy okazji sobotniego (02.03) meczu z Pogonią Szczecin.

Polscy rolnicy - jak czytamy w komunikacie NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" - protestują przez stanowisko Brukseli ws. handlu z Ukrainą. Chcą także odstąpienia od wymogów tzw. ZIelonego Ładu, który - według nich - prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nakładanie dodatkowych wymagań środowiskowych.

W świecie sportu rolnikiem jest m.in. były znakomity kolarz, ojciec Tour de Pologne Czesław Lang, który prowadzi na Kaszubach gospodarstwo rolne o powierzchni 700 hektarów. - Na własnej skórze odczuwam problemy, więc nie dziwię się, że rolnicy protestują i bardzo wspieram tę akcję. Nie uczestniczę w strajku, ale widzę siłę tych protestów - przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty. Całość TUTAJ.

- Większość polskich rolników została z produktami z ubiegłego roku. Nie sprzedali ich, a teraz nie mają pieniędzy na zasiewy i orki. Kto nie był rolnikiem, tego nie zrozumie. Nie ma co się denerwować na rolników. Sytuacja naprawdę jest dramatyczna, a oni walczą nie tylko o siebie, ale także o przyszłość kraju - dodał Lang.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo szaleje. Tylko zobacz, co zrobił na treningu


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy stadion piłkarski powinien być miejscem politycznej manifestacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×