Polak pokazuje formę w Grecji. Trzy gole w dwóch meczach

Wygląda na to, że Karol Angielski zaaklimatyzował się w Atenach. Napastnik Atromitosu wpisał się na listę strzelcków w meczu z zespołem PAS Giannina (1:1), którego barw broni Jan Sobociński.

Rafał Szymański
Karol Angielski w akcji Getty Images / Alex Nicodim/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Karol Angielski w akcji
Czerwona latarnia ligi zaskoczyła zawodników Atromitosu Ateny w 37. minucie niedzielnego spotkania. Daan Rienstra wykorzystał asystę Pedro Conde i po jego uderzeniu na stadionowym zegarze widniał wynik 1:0.

Jan Sobociński rozpoczął mecz z wyżej notowanym przeciwnikiem na ławce rezerwowych. Środkowy obrońca dostał sygnał od trenera w 43. minucie, kiedy musiał zastąpić na murawie kontuzjowanego Epaminondasa Pantelakisa.

Bramka wyrównująca padła w 58. minucie. Karol Angielski dobrze odnalazł się po błędzie defensywy gospodarzy i nie zmarnował swojej sytuacji. Pochodzący z Polski napastnik znalazł sposób na bramkarza PAS Giannina.

Ze względu na czerwoną kartkę Kyriakosa Kivrakidisa Atromitos kończyłmecz w osłabieniu. 10 minut przed końcem Angielski został zmieniony przez Nikosa Vergosa. Rywalizacja zakończyła się remisem 1:1 i w konsekwencji podziałem punktów.

W poprzednim meczu ligowym Angielski ustrzelił dublet i znowu przypomniał o sobie. Jego bilans w tym sezonie ligi greckiej to osiem trafień w 22 rozegranych spotkaniach.

PAS Giannina - Atromitos Ateny 1:1 (1:0)
1:0 - Daan Rienstra 37'
1:1 - Karol Angielski 58'