Klub Polaków coraz bliżej Ligi Mistrzów

Bologna FC okazała się lepsza w meczu z Atalantą BC. Zwyciężyła 2:1, choć jako pierwsza straciła gola. Bolesną porażkę poniosło Empoli w spotkaniu z Caglari Calcio.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Wygrana 2:1 w Bergamo przybliża Bolognę FC do awansu z czwartego miejsca w tabeli do Ligi Mistrzów. Pełną partię rozegrał Łukasz Skorupski, a Kacper Urbański był zmiennikiem w 56. minucie. Akurat po jego wejściu na boisko padły oba gola dla Rossoblu. Do bramki Atalanty strzelali Joshua Zirkzee i Lewis Ferguson.

Piłkarze Empoli FC przyspieszyli i oddalili się od strefy spadkowej w lidze włoskiej. Konfrontacja z przedostatnim w tabeli Cagliari Calcio wyglądała na dobrą okazję do powiększenia przewagi nad miejscami oznaczającymi degradację. Klub Bartosza Bereszyńskiego, Sebastiana Walukiewicza i Szymona Żurkowskiego miał atut własnego stadionu po swojej stronie.

Przed meczem Empoli było niepokonane w sześciu kolejkach. Z kolei podopieczni Claudio Ranierego nie potrafili odnieść zwycięstwa w takim samym okresie. Sześć to także liczba kolejnych spotkań, w których Cagliari nie potrafiło wygrać z przeciwnikiem z Toskanii. Dlatego wygrana 1:0 zespołu z Sardynii była drobnym zaskoczeniem - jedynego gola dla niego strzelił w 69. minucie Jakub Jankto.

Sebastian Walukiewicz grał do 82. minuty, w której jego zmiennikiem był napastnik Alberto Cerri. Na ławce rezerwowych w zespole Davide Nicoli pozostali Bartosz Bereszyński i Szymon Żurkowski. Z kolei Mateusz Wieteska wszedł za strzelca gola Jakuba Jankto w 82. minucie i wzmocnił obronę Cagliari.

Także we Frosinone doszło do starcia klubów, którym nie wiodło się dobrze w ostatnich tygodniach. Gospodarze mieli za sobą serię czterech porażek, a US Lecce zostało pokonane przez sześciu z ostatnich siedmiu przeciwników. Przed pierwszym gwizdkiem Frosinone miało w tabeli o punkt więcej niż klub z południa Włoch. Dystans nie zmniejszył się, ponieważ w niedzielę drużyny zremisowały 1:1 po golach Walida Cheddiry dla Frosinone i Nikoli Krstovicia z rzutu karnego dla Lecce.