Ależ klops Kamila Grabary w Manchesterze! Fatalny błąd już na początku meczu

Manchester City bardzo szybko zabrał się do roboty w rewanżowym meczu z FC Kopenhagą w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nie minęło 10 minut, a gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek. I przy drugiej nie popisał się Kamil Grabara.

Tomasz Galiński
Kamil Grabara nie popisał się przy drugim golu dla Manchesteru City Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: Kamil Grabara nie popisał się przy drugim golu dla Manchesteru City
W pierwszym meczu Manchester City wygrał 3:1 i z góry można było założyć, że to obrońca trofeum będzie dominował również w rewanżu.

Tak rzeczywiście było. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę od pierwszych minut zepchnęła Duńczyków do głębokiej defensywy i nadawała ton rywalizacji.

Już w 9. minucie było 2:0. Nawet jeśli po pierwszym meczu najwięksi optymiści wśród kibiców FC Kopenhagi mieli nadzieję na awans do ćwierćfinału, to bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. I - niestety - swoje dorzucił Kamil Grabara, który wybiegł na boisko z opaską kapitana.

O ile jednak w pierwszej sytuacji trudno mieć pretensje do Kamila Grabary, bo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo mocno i precyzyjnie uderzył Manuel Akanji. Tu Polak nawet nie zdążył z reakcją.

Mógł, a w zasadzie powinien zachować się jednak zdecydowanie lepiej przy drugiej bramce. Tutaj już nic go nie tłumaczy. Julian Alvarez uderzył dość lekko z bocznej linii pola karnego, Grabara chciał łapać piłkę, ale chyba zlekceważył sytuację i futbolówka wpadła do siatki.

Grabara był chwalony przed spotkaniem przez Erlinga Haalanda za grę nogami. Tu jednak ewidentnie zawiodła gra rękami.

Zobacz błąd Kamila Grabary:

Co prawda przyjezdni po bardzo ładnej akcji zdobyli bramkę kontaktową, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Haaland zaskoczył Grabarę płaskim uderzeniem przy bliższym słupku.