"Kolego". Boniek zwrócił się do Gikiewicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz i Zbigniew Boniek (WP SportoweFakty/Krzysztof Urban)
Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz i Zbigniew Boniek (WP SportoweFakty/Krzysztof Urban)
zdjęcie autora artykułu

Rafał Gikiewicz był gościem programu "Dwa Fotele" portalu meczyki.pl i wypowiedział się na temat ostatnich kontrowersji związanych z jego klubem. Na słowa bramkarza Widzewa Łódź postanowił zareagować były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Nie zamykam się na żadne oferty. Nie muszę zarabiać Bóg wie ile. Mam różne zapytania. Nie mogę powiedzieć, że do Polski bym nie przyszedł. Jeżeli ktoś zaproponuje mi kontrakt, powie, że chce skorzystać z moje doświadczenia, to pakuje się, przylatuję i gram - powiedział na temat potencjalnych występów w PKO Ekstraklasie Rafał Gikiewicz dla meczyki.pl.

Słowa te postanowił wykorzystać Widzew i zgłosił chęć zatrudnienia bramkarza, który w 2014 roku wyjechał z Polski. Ostatecznie Gikiewicz po dziesięciu latach ponownie trafił do naszej ligi i strzeże bramki łódzkiego klubu.

W ostatnich dniach zarówno Widzew, jak i Gikiewicz nie mieli jednak powodów do zadowolenia. Wszystko z uwagi na odpadnięcie w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski, a także porażkę w PKO Ekstraklasie. Zwłaszcza, że w obu spotkaniach doszło do kontrowersji, o których mówiła cała Polska.

- Uważamy, że my, piłkarze, powinniśmy wiedzieć, co sędzia obserwuje na monitorze. (...) Arbiter meczu z Wisłą miał inną kamerę, a PZPN - inną. Jeżeli chcemy, by nasza piłka była lepsza, to musimy zainwestować w większą liczbę kamer - powiedział golkiper podczas programu wcześniej wspomnianego portalu.

Na jego słowa postanowił zareagować Zbigniew Boniek, były prezes PZPN, a obecny wiceprezydent UEFA. "Kolego broń widzewskiej bramki, bo to najważniejsze" - napisał 68-latek, który w latach 1975-1982 reprezentował barwy łódzkiego klubu.

Przeczytaj także: Oficjalnie: decyzja PZPN ws. meczu Wisły z Widzewem Zawodnik Widzewa bezpardonowo zaatakował sędziów. Teraz przeprasza

ZOBACZ WIDEO: Polecieli prywatnym odrzutowcem. Tam ukochana Ronaldo zabrała dzieci na wakacje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty