Kolejny gol polskiego napastnika w Holandii. Już 12. trafienie w tym sezonie

Kacper Kostorz bardzo dobrze spisuje się na wypożyczeniu w FC Den Bosch. Polak tym razem zdobył bramkę otwierającą wynik ligowego spotkania.

Artur Karaszewski
Kacper Kostorz Getty Images / Na zdjęciu: Kacper Kostorz
Napastnik trafił do FC Den Bosch na wypożyczenie z Pogoni Szczecin przed rozpoczęciem tego sezonu. W barwach holenderskiego klubu radzi sobie bardzo dobrze. W piątkowy wieczór zapisał na swoim koncie kolejne trafienie.

Kacper Kostorz zdobył bramkę w 60. minucie rywalizacji z TOP Oss. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny Polaka 2:1. Gospodarze doprowadzili do wyrównania na dwanaście minut przed końcem podstawowego czasu gry. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych.

Zwycięska bramka padła zaledwie dwie minuty po trafieniu wyrównującym. Dla Kostorza gol z piątkowego meczu był już dwunastym w tym sezonie. Wypożyczony zawodnik jest podstawowym piłkarzem swojego zespołu i wystąpił w 30 spotkaniach.

Trenerem drugoligowej drużyny jest Tomasz Kaczmarek. Polski szkoleniowiec znany jest polskim kibicom z pracy w Lechii Gdańsk. Zespół FC Den Bosch przed tym spotkaniem zajmował ostatnie miejsce w tabeli.

Dzięki zwycięstwu awansował na 18. lokatę. Kontrakt Kostorza z Pogonią Szczecin obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.