Co za wpadka bramkarza! Kuriozalny gol w Premier League (wideo)

Kiedy piłkarze Arsenalu i Brentford myślami byli już w szatni, Aaron Ramsdale popełnił fatalny błąd, który zakończył się golem dla gości.

Piotr Bobakowski
kadr z meczu Arsenal - Brentford Twitter / viaplaysportpl / Na zdjęciu: kadr z meczu Arsenal - Brentford
Arsenal FC zwyciężył Brentford FC (2:1) w spotkaniu 28. kolejki Premier League. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 86. minucie Kai Havertz. Po meczu na Emirates Stadium w Londynie najwięcej mówiło się jednak o "popisach" bramkarza Kanonierów - Aarona Ramsdale'a.

Wynik pojedynku otworzył w 19. minucie Declan Rice. Wydawało się, że gracze Arsenalu będą schodzić na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu, kiedy niespodziewanie gola zdobyli goście.

Yoane Wissa w 4. minucie doliczonego czasu gry wykorzystał niezdecydowanie bramkarza ekipy gospodarzy w wybiciu piłki i... wślizgiem zablokował futbolówkę, która po odbiciu się od jego nogi wpadła do bramki (patrz wideo poniżej).

"Po czymś takim Aaron Ramsdale nie zagrzeje miejsca w bramce Arsenalu. Fatalne zagranie angielskiego bramkarza" - skomentowano wpadkę 25-letniego golkipera na profilu Viaplay Sport Polska w serwisie X (dawniej Twitter), na którym udostępniono wideo z sytuacją z meczu Premier League w Londynie.