Dwa zwroty akcji w jednym meczu Serie A. Syn legendy ponownie bohaterem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / STR / Mecz Serie A: Genoa CFC - AC Monza
PAP/EPA / STR / Mecz Serie A: Genoa CFC - AC Monza

Daniel Maldini zapewnił swoim strzałem zwycięstwo 3:2 Monzy w meczu z Genoą. Jego drużyna najpierw zdobyła dwubramkowe prowadzenie, a następnie je straciła.

W tym artykule dowiesz się o:

Kibice ledwo rozsiedli się na trybunach, a gospodarze meczu już mieli ogromny problem do rozwiązania. Była 18. minuta i Monza cieszyła się z dwubramkowego prowadzenia w Genui. Do bramki Josepa Martineza strzelali Matteo Pessina i Dany Mota, a cała drużyna z Lombardii jakby wracała do formy ze swojego najlepszego okresu w rundzie wiosennej.

Alberto Gilardino nie mógł być zadowolony z zespołu po pierwszej połowie, dlatego zdecydował się na przeprowadzenie za jednym zamachem trzech zmian w przerwie. Po stronie Genoi weszli na boisko Vitinha, Rusłan Malinowski oraz Djed Spence. Rossoblu podjęli walkę o uratowanie wyniku i w 68. minucie było 2:2 za sprawą uderzeń Alberta Gudmundssona oraz Vitinhi.

Po odrobieniu dwubramkowych strat przewaga mentalna wydawała się być po stronie gospodarzy, jednak to nie Genoa, a Monza zdobyła decydującego gola na 3:2. Piłka trafiła do Daniela Maldiniego, który nie po raz pierwszy w sezonie przydał się Monzy jako zmiennik. Na ustalenie wyniku potrzebował tylko czterech minut od momentu wejścia na boisko z ławki rezerwowych.

Monza znajduje się w tabeli na 10. miejscu, czyli najniższym w górnej połowie tabeli. Piłkarze z Lombardii powiększyli przewagę nad pokonanym przeciwnikiem z trzech do sześciu punktów. W przypadku Genoi można mówić o zadyszce, ponieważ odniosła zwycięstwo w zaledwie jednym z ostatnich sześciu meczów. Oba kluby mają identyczny bilans goli, a w nim 31 zdobytych oraz 36 straconych.

Genoa CFC - AC Monza 2:3 (0:2) 0:1 - Matteo Pessina 8' 0:2 - Dany Mota 18' 1:2 - Albert Gudmundsson 52' 2:2 - Vitinha 68' 2:3 - Daniel Maldini 78'

W 52. minucie Albert Gudmundsson (Genoa) nie wykorzystał rzutu karnego. Michele Di Gregorio obronił.

Genoa: Josep Martinez - Alessandro Vogliacco (46' Djed Spence), Mattia Bani, Koni De Winter - Stefano Sabelli (84' Caleb Ekuban), Kevin Strootman (46' Vitinha), Milan Badelj (87' Morten Thorsby), Morten Frendrup (46' Rusłan Malinowski), Junior Messias - Albert Gudmundsson, Mateo Retegui

Monza: Michele Di Gregorio - Samuele Birindelli (86' Pedro Pereira), Armando Izzo, Pablo Mari, Andrea Carboni - Jean-Daniel Akpa Akpro (75' Valentin Carboni), Warren Bondo - Andrea Colpani, Matteo Pessina (86' Jose Machin), Dany Mota (75' Daniel Maldini) - Milan Djurić

Żółte kartki: Sabelli (Genoa) oraz Djurić (Monza)

Sędzia: Ermanno Feliciani