"Najabsurdalniejszy błąd w karierze". Trudno uwierzyć w to, co zrobił Ronaldo

Cristiano Ronaldo i jego Al Nassr odpadli z ćwierćfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Portugalczyk w rewanżowym meczu zaliczył spektakularne pudło, po którym mógł tylko złapać się za twarz.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cristiano Ronaldo marnuje świetną okazję w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów YouTube / The AFC Hub / Cristiano Ronaldo marnuje świetną okazję w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów
Rewanżowe ćwierćfinały Azjatyckiej Ligi Mistrzów rozpoczęły się od konfrontacji Al-Nassr z Al Ain FC. W pierwszym spotkaniu skromne zwycięstwo 1:0 odniosła ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przez co Cristiano Ronaldo i spółka musieli gonić wynik na własnym boisku.

Od początku mecz nie szedł po myśli Saudyjczyków. Al Ain prowadziło po 45. minutach 2:0. Tuż przed przerwą po akcji Sadio Mane gospodarze zdobyli jednak kontaktowego gola. Po zmianie stron piłkarze Al-Nassr kontynuowali odrabianie strat. Po samobójczym trafieniu golkipera doprowadzili do remisu 2:2, ale w dwumeczu wciąż przegrywali jednym golem.

Właśnie przy takim stanie, jedną z największych wpadek w swojej piłkarskiej karierze zaliczył Ronaldo. W 61 minucie znów fatalnie zachował się bramkarz Al Ain, który po słabym strzale dosłownie wypuścił piłkę pod nogi Portugalczyka, a ten z ok. 2-3 metrów przestrzelił, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Sam Ronaldo nie mógł uwierzyć w to, co zrobił.

"Najgłośniejsza porażka Cristiano w karierze: pusta bramka, a kto tego nie widział, ten nie uwierzy" - tak całą sytuację opisała hiszpańska "Marca". "To prawdopodobnie najabsurdalniejszy błąd w karierze Cristiano: niewiarygodny" - dodał inny dziennik z Madrytu, "AS".

Ostatecznie Al-Nassr udało się doprowadzić do dogrywki, w której także sporo się działo. Goście znów wyszli na prowadzenie, ale w 118. minucie Ronaldo wywalczył rzut karny i sam zamienił go na bramkę. W konkursie "jedenastek" lepsi byli jednak piłkarze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i to oni awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Al Nassr - Al Ain 4:3 po dogr. (1:2, 3:2)
0:1 - Rahimi 28'
0:2 - Rahimi 45'
1:2 - Ghareeb 45+5'
2:2 - Eisa (sam.) 51'
3:2 - Alex Telles 72'
3:3 - Al-Shamsi 103'
4:3 - Ronaldo (k.) 118'