Rafa Benitez zwolniony. Stanowcza reakcja klubu po klęsce z Realem Madryt

Po serii bardzo słabych wyników zarząd Celty Vigo stracił cierpliwość do Rafy Beniteza. Doświadczony trener został zwolniony, a po raz ostatni prowadził zespół w miniony weekend przy okazji bolesnej wyjazdowej przegranej z Realem Madryt (0:4).

Tomasz Galiński
Rafa Benitez i Carlo Ancelotti PAP/EPA / Chema Moya / Na zdjęciu: Rafa Benitez i Carlo Ancelotti
Nie było czego zbierać. W niedzielny wieczór Real Madryt rozbił Celtę 4:0 na Santiago Bernabeu, choć w pierwszej połowie goście mieli parę okazji. Po przerwie jednak wątpliwości nie było już żadnych.

Jak się później okazało, był to ostatni mecz Rafy Beniteza jako trenera Celty. 63-latek we wtorek został zwolniony.

Był szkoleniowcem tej drużyny od 1 lipca ubiegłego roku. Nie notował jednak spektakularnych wyników. Poprowadził Celtę w 33 meczach, a jego bilans to dziewięć zwycięstw, dziewięć remisów i piętnaście przegranych.

Celta zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli La Ligi i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Komunikat Celty:

"Rafa Benitez i jego sztab trenerski opuszczają RC Celta po ośmiu miesiącach absolutnego zaangażowania i pełnego poświęcenia, ale zespół nie osiągnął oczekiwanych przez klub wyników.

Klub pragnie wyrazić najszczerszą wdzięczność trenerowi i jego asystentom za zaangażowanie, uczciwość i profesjonalizm, jakie wykazali od czasu przybycia do klubu, a także za niestrudzoną pracę, którą wykonali. RC Celta pragnie także życzyć im powodzenia i sukcesów w przyszłości."

Wyników nie było od początku sezonu. Celta wygrała zaledwie pięć spotkań w lidze. Dwukrotnie z ostatnią w tabeli Almerią, raz z przedostatnią Granadą. Do tego niespodzianki w postaci zwycięstw z Betisem i Osasuną. Największą sensacją było jednak ogranie Valencii w Pucharze Króla na etapie 1/8 finału.

Nazwisko nowego trenera nie zostało jeszcze podane.