Manchester City znów w półfinale Pucharu Anglii

Manchester City po raz szósty z rzędu awansował do półfinału Pucharu Anglii. W meczu ćwierćfinałowym The Citizens pokonali u siebie Newcastle United 2:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Sobotnie starcie uczestników obecnej edycji Ligi Mistrzów na Etihad Stadium w Manchesterze zapowiadało się bardzo ciekawie, a jego faworytem był mistrz Anglii, który od startu konfrontacji mocno ruszył do ataku.

Podopieczni Pepa Guardioli wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Wówczas Bernardo Silva zdecydował się na strzał z około 14 metrów, a piłka odbiła się po drodze od nogi jednego z zawodników Srok i przelobowała Martina Dubravkę.

Man City nie zamierzał zwalniać tempa i tuż po upływie pół godziny gry zadał rywalowi drugi cios. Ponownie na uderzenie zdecydował się Silva i skompletował dublet w tym spotkaniu. Asystę w tej akcji zaliczył Ruben Dias.

Później gospodarze w zasadzie kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie pozwalali Newcastle na zbyt wiele. Prowadzenie The Citizens mogli podwyższyć Erling Haaland, Phil Foden czy Jeremy Doku, jednak futbolówka po ich strzałach nie znalazła drogi do siatki.

Puchar Anglii, ćwierćfinał:

Manchester City - Newcastle United 2:0 (2:0)
1:0 - Bernardo Silva 13'
2:0 - Bernardo Silva 31'

-> Co za końcówka w Pucharze Anglii! Coventry City wyrwało awans w 100. minucie!
-> Puchar Anglii: klasyk w ćwierćfinale! Znamy wszystkie pary

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Manchester City zdobędzie Puchar Anglii 2023/2024?