Po jednym ciosie w meczu rezerw w II lidze

W sobotę został rozegrany tylko jeden mecz w II lidze. W konfrontacji rezerw Zagłębie II Lubin zremisowało 1:1 z Lechem II Poznań.

Arkadiusz Woźniak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Arkadiusz Woźniak
Do konfrontacji dwóch z trzech najlepszych drużyn rezerw doszło w Lubinie. Po pierwszej połowie na prowadzeniu 1:0 był Lech II Poznań, co zawdzięczał strzałowi Norberta Pacławskiego z rzutu karnego. Kolejorz oddał w meczu więcej - siedem strzałów celnych, ale skończyło się na pokonaniu tylko raz Mateusza Pruchniewskiego.

Miedziowi odpowiedzieli trzema strzałami celnymi i jeden z nich po przerwie zakończył się golem na 1:1. Do remisu doprowadził doświadczony Arkadiusz Woźniak. Była 53. minuta, więc obu zespołom pozostało jeszcze sporo czasu na rozstrzygnięcie spotkania. Stanęło jednak na podziale punktów.

W tabeli oba zespoły mają po 33 punkty i są blisko siebie. Zagłębie jest na siódmej pozycji, a to o dwie lokaty wyżej niż Lech. Oba zespoły tracą tylko dwa punkty do czwartej Raduni Stężyca i mają konkretną przewagę ośmiu punktów nad otwierającą strefę spadkową Wisłę Puławy.

Kolejka potrwa do poniedziałku.

Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 1:1 (0:1)
0:1 - Norbert Pacławski (k.) 42'
1:1 - Arkadiusz Woźniak 53'

Zagłębie: Szymon Weirauch - Bartłomiej Kłudka, Igor Orlikowski, Kacper Lepczyński, Szymon Karasiński, Paweł Kruszelnicki (86' Wojciech Szafranek), Filip Kocaba (83' Mateusz Kizyma), Marek Mróz, Kacper Terlecki (46' Daniel Dudziński), Patryk Kusztal (66' Marcel Reguła), Arkadiusz Woźniak

Lech: Mateusz Pruchniewski - Maciej Orłowski, Wojciech Mońka, Maciej Wichtowski, Michał Gurgul, Igor Kornobis (72' Aleksander Nadolski), Jan Niedzielski (61' Igor Brzyski), Maksymilian Dziuba, Tomasz Cywka, Maksym Pietrzak (61' Szymon Pawłowski), Norbert Pacławski (79' Igor Stankiewicz)

Żółte kartki: Mróz (Zagłębie) oraz Mońka, Cywka, Kornobis, Wichtowski (Lech)

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie II Lubin zakończy sezon w górnej połowie tabeli II ligi?