Śląsk Wrocław popsuł święto w Szczecinie. Pierwsza porażka Pogoni

Były niepokonane przez 13 meczów sezonu ligowego. Pogromcę znalazły w meczu, na którym bardzo im zależało. Piłkarki Pogoni Szczecin uległy Śląskowi Wrocław 1:2 w hicie 14. kolejki Orlen Ekstraligi.

Krzysztof Sędzicki
mecz Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław Materiały prasowe / pogonszczecin.pl / Na zdjęciu: mecz Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Spotkanie to rozegrano w stolicy Pomorza Zachodniego na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera, gdzie na co dzień domowe mecze rozgrywają piłkarze Pogoni. Na trybunach zasiadło 3057 osób, co zostało nowym rekordem frekwencji na klubowym meczu piłki kobiecej w Polsce.

To święto jednak zepsuły piłkarki Śląska Wrocław, które wygrały 2:1. W 72. minucie Annę Palińską pokonała Katarzyna Białoszewska, a dziesięć minut później także Aleksandra Żurek. Gola kontaktowego i - jak się później okazało - także honorowego w doliczonym czasie drugiej połowy zdobyła Emilia Zdunek.

Pewne i wysokie zwycięstwo w Łęcznej nad Górnikiem odniosły piłkarki GKS-u Katowice. Choć do przerwy był bezbramkowy remis, na początku piątego kwadransa gry rozpoczęło się strzelanie mistrzyń kraju. Do bramki gospodyń trafiła najpierw Amelia Bińkowska, później Klaudia Słowińska, Aleksandra Nieciąg i pod koniec spotkania jeszcze Klaudia Maciążka. Dzięki tej wygranej ekipa Karoliny Koch zniwelowała stratę do liderującej Pogoni do trzech punktów.

A Górnik spadł z trzeciego na siódme miejsce w tabeli, bo za plecami czołowej dwójki jest niesamowity ścisk. Na trzecią pozycję awansowały piłkarki UKS-u SMS Łódź, które pokonały u siebie Rekord Bielsko-Biała, ale tylko 1:0 po udanym centrostrzale Aleksandry Stasiak w 39. minucie.

Na czwartą pozycję przesunęła się z kolei drużyna Czarnych Antrans Sosnowiec po wysokiej wyjazdowej wygranej ze Stomilankami Olsztyn. Po dwie bramki zdobyły Patrycja Sarapata oraz Zuzanna Grzywińska, a po jednej - Paulina Piksa i Klaudia Miłek. Do tego doszło jeszcze samobójcze trafienie Wiktorii Skrzypińskiej.

W Koninie Medyk Polomarket uległ AP Orlenowi Gdańsk 0:1 po golu Tatiany Dabney w ósmej minucie gry. Zespół trenera Michała Sypuły spadł przez to na przedostatnie miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi, które jest zagrożone spadkiem. A stało się to dzięki temu, że jeden punkt w tej kolejce zdobył UJ Kraków za remis z Pogonią Dekpolem Tczew. Oba gole padły z rzutów karnych. W 29. minucie prowadzenie Jagiellonkom dała Anna Zapała, zaś sześć minut po przerwie wyrównała Magdalena Sobal.