Puchar Anglii: znamy pary półfinałowe. Jest hit

Już tylko cztery drużyny pozostały w grze o Puchar Anglii. Rywalizacja przenosi się na stadion Wembley w Londynie, a w jednym z półfinałów dojdzie do hitu.

Szymon Mierzyński
Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City Instagram / Chelsea FC / Mecz Pucharu Anglii: Chelsea FC - Leicester City
Manchester City, który broni trofeum wywalczonego w ubiegłym sezonie, trafił na Chelsea. Podopieczni Pepa Guardioli będą faworytem, lecz "The Blues" nie są bez szans, zwłaszcza że w Premier League nie dali się temu rywalowi pokonać. Na Stamford Bridge było 4:4, natomiast w rewanżu na Etihad Stadium - 1:1.

W drugiej parze wskazanie faworyta nie sprawia żadnego problemu. Rewelacja rozgrywek, Coventry City (na co dzień gra w The Championship, czyli na drugim poziomie) zmierzy się z Manchesterem United.

Półfinały zostaną rozegrane w trzeci weekend kwietnia na stadionie Wembley w Londynie.

O awansie decyduje jedna potyczka, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Finał zaplanowano 25 maja - również na Wembley.

PÓŁFINAŁOWE PARY PUCHARU ANGLII:

Coventry City - Manchester United

Manchester City - Chelsea FC

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)