W Argentynie padł gol nie z tej ziemi. Obejrzyj, co zrobił Cavani

Broniący barw Boca Juniors Edinson Cavani popisał się ekwilibrystycznym strzałem. Jego gol był ozdobą meczu w ramach Pucharu Argentyny.

Rafał Szymański
przewrotka Cavaniego Twitter / TyC Sports Play / Na zdjęciu: przewrotka Cavaniego
37-latek jest postacią dobrze znaną kibicom ze Starego Kontynentu. W przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak SSC Napoli, Paris Saint-Germain, Manchester United czy Valencia CF. Latem minionego roku zasilił szeregi Boca Juniors.

Edinson Cavani swój kunszt pokazał w spotkaniu z zespołem Central Norte. Faworyzowana drużyna odniosła zwycięstwo 3:0, natomiast doświadczony snajper zapisał na swoim koncie dublet. Po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 17. minucie gry.

Na uwagę zasługuje jednak sytuacja z 56. minuty. Cavani napędził akcję Boca Juniors, po czym pojawił się w polu karnym i otrzymał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Reprezentant Urugwaju efektownie złożył się do uderzenia, a następnie piekielnie silnym strzałem przewrotką pokonał bramkarza rywali. Komentator stacji "TyC Sports" był pod dużym wrażeniem.

Rezultat ustalił Miguel Merentiel, który wyprowadził trzeci cios w meczu Pucharu Argentyny. Najlepszym piłkarzem meczu był Cavani. Filar Boca Juniors może pochwalić się już dziewięcioma zdobytymi bramkami.